Vratislav Lokvenc
Sparta? Mach mě odvezl ze Žižkova
Z nekropené škváry v Náchodě se prosadil až na mistrovství světa, do bundesligy, ke koruně krále střelců v domácí lize i k pěti titulům se Spartou. Bezmála dvoumetrový útočník Vratislav Lokvenc vypráví nejen o tom, jak snil o členství v Klubu ligových kanonýrů. „Když dá člověk první gól, tak si řekne: ještě 99, to je hrozný! Ale podařilo se,“ usmívá se.
Vratislav Lokvenc je bývalý český fotbalový útočník, který naposledy působil v německém klubu FC Ingolstadt 04. Vzhledem ke své výšce (196 cm) byl dobrým hlavičkářem. V sezóně 1999/00 se stal s 22 brankami nejlepším střelcem 1. české fotbalové ligy.
Profesionální kariéru začal v roce 1992 v SK Hradec Králové, odkud v roce 1994 přestoupil do Sparty Praha, se kterou získal 5 ligových titulů a v sezóně 1999/00 se s 22 góly umístil na první příčce mezi ligovými střelci. Na jaře 2000 dal v dresu Sparty v zápase proti Českým Budějovicím 4 branky a zařídil tak výhru na soupeřově hřišti 4:1. Stal se třetím čtyřgólovým střelcem v historii samostatné české ligy (po Josefu Obajdinovi a Robertu Vágnerovi).
V roce 2000 odešel do německé Bundesligy, kde hrál čtyři sezóny v 1. FC Kaiserslautern a jednu sezónu ve VfL Bochum. Od roku 2005 byl hráčem klubu FC Red Bull Salzburg v rakouské Bundeslize. V jarní části sezóny 2007/08 hostoval ve švýcarském celku FC Basilej, se kterým získal ligový titul.
Profesionální kariéru ukončil v létě 2009, kdy byl hráčem německého druholigového klubu FC Ingolstadt 04.
Další příběhy

Pavel Verbíř
První zápas, první trefa
Ve světě profesionálního fotbalu byl neuvěřitelným úkazem, když celou svou kariéru sepjal s jediným klubem. V rámci mládežnických výběru působil například v Neratovicích či pražské Spartě, ve dvaceti letech však definitivně přesídlil do severočeských Teplic, kde se během následujících let stal živoucí legendou a nejlepším střelcem klubové historie.

Tomáš Rosický
Dětská radost po vstřelené brance je to nejkrásnější
Rozhovor s kapitánem české fotbalové reprezentace Tomášem Rosickým, se nakonec z větší části točil kolem jeho vstřelených branek. Některé jeho trefy si zejména čeští fanoušci pamatují dodnes, sám ale přiznává, že svých gólových okamžiků již od mládežnických kategorií příliš nezažil. „Od mládí jsem žádný velký střelec nebyl, ale měl jsem to štěstí, že moje první góly byly většinou docela pěkné,“ říká s úsměvem zkušený záložník Arsenalu.

Václav Němeček
Gól proti Barceloně mi pomohl k přestupu do Francie
Šestkrát vyhrál domácí ligu se Spartou. S reprezentací to dotáhl až do čtvrtfinále mistrovství světa v Itálii, ale první gól v národním dresu vstřelil Václav Němeček až v kvalifikaci EURO 1992 proti Francii. V Bratislavě před 41 tisíci diváků. „Do střely se mi vrhnul Manuel Amoros, míč tečoval a ten vysokým lobem skončil za zády brankáře. Pak nám ale dal dva góly Jean-Pierre Papin a prohráli jsme 1:2,“ ohlíží se vicemistr Evropy 1996.

Jozef Weber
Moje góly byly jako zatmění
V ePojisteni.cz lize ho můžete vidět, jak udílí pokyny hráčům Karviné. Ještě před kariérou trenéra však Jozef Weber válel i na trávníku. Někdejší slovenský záložník vyhrál dva československé tituly se Spartou a v samostatné soutěži nasbíral 370 startů. „Ve Spartě jsem toho sice moc neodehrál, ale měl jsem možnost potkat skvělou partu, ve které hráli reprezentanti Stejskal, Hašek a Skuhravý,“ říká.