Tomáš Řepka
K fotbalu mě přivedly tety
Gólům spíš zabraňoval, ale občas se mu zadařilo i na druhé straně. Tomáš Řepka nejvíc vzpomíná na trefu proti Teplicím, protože znamenala pro Spartu titul. „Pro mě byl každý gól úspěch. Vždycky jsem si říkal, jestli je to vůbec možné. Občas jsem si to uvědomil až za minutu, že mě všichni plácají a lidi řvou,“ vysvětluje bývalý obránce reprezentace, West Hamu či Fiorentiny.
Důrazný a nekompromisní obránce; výjimečný hlavičkář je brumovský odchovanec, v patnácti šel do Zlína a po dvou letech zamířil do Ostravy. V roce 1995 ho koupila Sparta. Po třech letech odešel do italské Fiorentiny a za další tři roky opět měnil dres.
Koupil ho West Ham United z Anglie. V lednu 2006 mu vyšlo přání a vrátil se do Sparty. Jeho kariéru provázely zkraty, kterých se nezbavil ani ve Spartě. V lednu 2012 se upsal v Českých Budějovicích. Chvíli dělal sportovního manažera v Mostě, ale v září 2013 začal nastupovat za Hvozdnice v I.A třídě.
Je typ důrazného nekompromisního obránce, známý i disciplinárními prohřešky. V zahraničí působil v italském klubu ACF Fiorentina a anglickém West Ham United.
Za ČR odehrál v roce 1996 2 zápasy v reprezentaci do 21 let. První zápas v A-mužstvu samostatné české reprezentace absolvoval Tomáš Řepka 23. února 1994 proti Turecku, byl to zároveň první zápas samostatné České republiky od rozdělení Československa. Toto přátelské utkání český celek vyhrál v Istanbulu 4:1. Tomáš Řepka nastoupil do zápasu v 78. minutě za Karla Poborského.
Zúčastnil se Mistrovství Evropy 2000, kde Česká republika nepostoupila ze základní skupiny. Celkem odehrál v letech 1994-2001 v A-mužstvu české reprezentace 45 zápasů a vstřelil 1 gól.
Další příběhy

Tomáš Galásek
Hrát za Ajax byl vždy můj sen a já si ho splnil
Byl neodmyslitelným pilířem záložní řady jednoho z nejslavnějších období české reprezentace. Pod taktovkou Karla Brücknera dosáhl na bronzovou medaili z EURO 2004. Válel také šest let za Ajax a s Norimberkem získal německý pohár. Při zpětném ohledu je Tomáš Galásek hrdý, na co ve fotbale dosáhl a co dokázal.

Richard Dostálek
Poprvé? Přijela se podívat celá rodina
Bývalý záložník, dlouholetý hráč Brna a Slavie Richard Dostálek své první góly dával za vesničku Jarošov. Později o něj soupeřili Sparta i Slavie a on si vybral tým z Edenu, kde hned začal dávat góly v evropských pohárech. „Každý gól, který dám já nebo někdo jiný z týmu je důležitý,“ říká současný trenér brněnské Zbrojovky.

Petra Bertholdová
Věřím, že ženský fotbal se bude zlepšovat
Během své kariéry vyhrála Petra Bertholdová téměř vše, co se dalo. Přesto přiznává, že kdyby se narodila o deset let později, mohla se dostat na zcela jinou úroveň.

Martin Frýdek
Nahrával jsem i na brankové čáře
Na první ligový gól mu nahrál Vítězslav Lavička. Trefou proti Olympique Marseille pomohl Spartě do nultého ročníku Ligy mistrů. Ale největší radost měl záložník Martin Frýdek, otec současného sparťana stejného jména, z vydařené přihrávky. „Takže jsem moc gólů nedal, i když jsem mohl,“ vysvětluje vicemistr Evropy 1996, který získal se Spartou pět titulů.