Vladimír Šmicer
Chtěl jsem placírku k tyči, dal jsem nárt pod břevno
Od jedenácti tref v dresu Verneřic k důležitým brankám za českou reprezentaci či Liverpool ve finále Ligy mistrů. Byla doba, kdy Vladimír Šmicer svými góly udivoval velkou část fotbalového světa.
S profesionálním fotbalem začínal v roce 1992 v pražské Slavii, odkud přestoupil po úspěchu na Mistrovství Evropy 1996 do francouzského klubu RC Lens. V roce 1999 si ho trenér Gérard Houllier vybral do Liverpoolu, ve kterém odehrál 6 sezón. Ve svém posledním zápase za Liverpool ve finále Ligy mistrů 2004/05, v němž po prvním poločase Reds prohrávali s AC Milan už 0:3, přišel o přestávce na hřiště a gólem na 2:3 a proměněnou penaltou v penaltovém rozstřelu se podílel na obratu a vítězství svého klubu. Je tak jedním z mála Čechů, kteří tuto soutěž vyhráli a jediným českým střelcem ve finále Ligy mistrů.
V létě téhož roku si ho do svých řad vybral francouzský klub Girondins Bordeaux. V červenci roku 2007 se vrátil do fotbalové Slavie. V sezoně 2007/08 získal se Slavií mistrovský titul. Za zmínku stojí i fakt, že v říjnu 2008 na Letné v derby se Spartou nastoupil po zranění překvapivě už v základní sestavě a dvěma důležitými góly měl velkou zásluhu na vítězství Slavie 4:1. V sezoně 2008/09 získal se Slavií další mistrovský titul. Kariéru ukončil 9. listopadu 2009 po remíze Slavie s Plzní kvůli nekončícím problémům s kolenem.
Poté se stal manažerem české reprezentace, ve funkci působil až do neúspěšné kvalifikace na MS 2014 v Brazílii. V roce 2008 zvítězil v české anketě Fotbalista roku v kategorii Osobnost ligy. Ofenzivní záložník, může nastoupit i v útoku.
Další příběhy

Tomáš Hunal
Henrik Larsson se bránil hodně špatně
Každý tým měl pro něj kouzlo. "Nemůžu říct, že mi někde bylo líp a někde hůř," říká Tomáš Hunal. Odehrál 350 ligových utkání, zahrál si evropské poháry, bránil Henrika Larssona i Zinedina Zidana. Jak vzpomíná na svou kariéru a co v jeho životě znamená fotbal?

Jakub Rada
Bohemka je životní styl
Odchovanec Sparty je nejvíce spjatý s jiným pražským klubem, Bohemians Praha 1905. Přečtěte si jeho příběh.

Radek Drulák
Stříbro z EURO mi už nikdo nevezme
Ve své branži platí za legendu i dlouho poté, co fotbalové prostředí opustil. Žádné klubové trofeje se sice během své bohaté kariéry nedočkal, zato však sbíral individuální ocenění, když se stal dvakrát nejlepším střelcem české nejvyšší soutěže a zvítězil v anketách Fotbalista roku a Osobnost ligy. Je členem Klubu ligových kanonýrů a zastavil se na úctyhodném čísle 153. Některé svoje zásahy si však pamatuje až s precizní přesností.

David Suchařípa
Jsem sparťan, ale s fotbalem jsem začínal na Slavii
Mezi českými herci je řada milovníků fotbalu. Patří mezi ně i David Suchařípa, který je sice velkým sparťanem, ale první fotbalové krůčky dělal na Slavii, protože pochází z Vršovic. Kromě Letenských drží palce také Realu Madrid.