Tomáš Zápotočný
K Csaplárovi jsme chodili koukat na AC Milán
Vyhrál českou ligu s Libercem, tureckou s Bursasporem, válel za Spartu. Vzpomínku na úvodní ligové trefy má ovšem obránce Tomáš Zápotočný na Příbram, kde začínal a za kterou bojuje i teď, ve 33 letech.
Příbramský odchovanec, objev podzimu 2000, při čtvrtém ligovém startu vstřelil Bohemians dva góly. Na závěr jarní sezony 2002 zapůjčen na hostování do Drnovic. V létě 2002 přestoupil do Liberce, kde se vypracoval v oporu, dostal se do reprezentace a v lednu 2007 přestoupil Udine.
Tomáš Zápotočný je silový i rychlostní typ, poctivý bojovník, je skvělý hlavičkář a vyniká hlavně ve vzduchu, na obránce dává dost gólů.
Další příběhy

Lucie Martínková
Že jsme hrály s klukama? Nevadí!
Houževnatá, rychlonohá a velmi impulsivní útočnice, která nerada prohrává, byla vyhlášena talentem roku 2004. Své útočné místo v sestavě občas musí vyměnit za krajní zálohu, ale i zde dokáže využít své rychlosti a bojovnosti.

Vratislav Lokvenc
Sparta? Mach mě odvezl ze Žižkova
Z nekropené škváry v Náchodě se prosadil až na mistrovství světa, do bundesligy, ke koruně krále střelců v domácí lize i k pěti titulům se Spartou. Bezmála dvoumetrový útočník Vratislav Lokvenc vypráví nejen o tom, jak snil o členství v Klubu ligových kanonýrů. „Když dá člověk první gól, tak si řekne: ještě 99, to je hrozný! Ale podařilo se,“ usmívá se.

Václav Němeček
Gól proti Barceloně mi pomohl k přestupu do Francie
Šestkrát vyhrál domácí ligu se Spartou. S reprezentací to dotáhl až do čtvrtfinále mistrovství světa v Itálii, ale první gól v národním dresu vstřelil Václav Němeček až v kvalifikaci EURO 1992 proti Francii. V Bratislavě před 41 tisíci diváků. „Do střely se mi vrhnul Manuel Amoros, míč tečoval a ten vysokým lobem skončil za zády brankáře. Pak nám ale dal dva góly Jean-Pierre Papin a prohráli jsme 1:2,“ ohlíží se vicemistr Evropy 1996.

Martin Frýdek mladší
Nejhezčí gól jsem vstřelil proti Laziu
Martin Frýdek má fotbal v genech. Ve Spartě prošel všemi mládežnickými kategoriemi, áčkem i béčkem. V reprezentačním dresu nastupoval za všechny výběry a několik startů si připsal i v A-týmu. A v čem je podle svých slov lepší než jeho táta?