Skip to content

#mujprvnigol

Nejaktuálnější zprávy z projektu Můj první gól. Vyfiltrujte si zprávy podle kanálu, nebo se podívejte na všechny najednou.

Jakub Mareš vystřídal v průběhu své kariéry devět různých klubů 🔄 Aktuálně bojuje o udržení nejvyšší ligy v Teplicích, kde svou fotbalovou cestu odstartoval 👶 Celý příběh zkušeného útočníka najdete v novém medailonku 📹

Další várka parádních gólů, tentokrát z prosince 🤩 Která trefa si vyslouží váš hlas?

Na hřišti působí sebejistě a i přes svůj mladý věk dokazuje, že roste v lídra. Při pohledu na brněnského mladíka by před pár lety jen málokdo viděl budoucí osobnost AC Sparta Praha, kterou už se však Ladislav Krejčí mladší stal. V medailonku vám přiblíží svou zdaleka neúplnou fotbalovou kariéru.

Pavel Vrba se řadí mezi nejznámější české trenéry nového tisíciletí. Ve výčtu jeho úspěchů nalezneme mistrovské tituly ze Slovenska i Česka, úspěšná tažení evropskými poháry a postup s národním týmem na mistrovství Evropy. Na svou bohatou dosavadní kariéru vzpomínal v tradičním medailonku.

V dalším díle Fotbalových klubů jsme se společně s Kubou Podaným podívali do Jilemnice, která v oblasti výchovy mládeže spolupracuje s věhlasným Interem Milán.

🎯 Takhle pálili listopadoví střelci. Která trefa vás nejvíce zaujala?

S Kubou Podaným jsme vyrazili do Třebíče, kde se nachází škola zaměřující se na všeobecný rozvoj malých fotbalistů a fotbalistek.

Parádní nůžky, sólo přes více než polovinu hřiště nebo povedené dalekonosné rány. Který z říjnových TOP Gólů vás nejvíce oslovil?

Obránce Bohemians Martin Dostál oblékl během své kariéry dresy čtyř klubů a nasbíral více než než 220 ligových startů. Jaký je celý jeho fotbalový příběh?

Podívejte se, jak probíhalo sázení stromků v podání Vladimíra Šmicera a dívčího výběru SKFS během Dne za obnovu lesa.

Fotbal ve spolupráci s Lesy ČR sází nové lesy. Přijďte i vy!

Od založení samostatné ligy nastříleli fotbalisté na českých trávnících nespočet povedených branek. My se vám je v sérii TOP Góly z FORTUNA:LIGY v následujících měsících pokusíme oživit v paměti.

Tentokrát jsme se zaměřili na nejhezčí góly měsíce září. Která z těchto tref se podle vás nejvíce povedla?

V sobotu 16. října konají Lesy ČR ve spolupráci s FAČR akci s názvem Den za obnovu lesa, na které můžete potkat známé osobnosti i mladé fotbalisty s jejich trenéry a vyzkoušet si tak nejrůznější fotbalové aktivity. Jedním z ambasadorů této akce, jež se koná na třinácti místech po České republice, je i Vladimír Šmicer.

Fotbal, zábava a navíc odvoz autobusem – to musí být pohoda! Společně s ambasadorem Jakubem Podaným jsme vyrazili na nábor do Oldřichova.

Na své fotbalové začátky, angažmá ve Slavii či CSKA Moskva a také zážitky z reprezentace zavzpomínal útočník Bohemians Tomáš Necid.

Společně s Jakubem Podaným jsme na stadionu MFK Chrudim navštívili dívčí nábor SK Rváčov.

☝️⚽️ Tradiční měsíc náborů je opět tady. Přiveďte vašeho malého fotbalistu či fotbalistku k náboru na nejbližší fotbalové hřiště. 📲 Více na nabory.mujprvnigol.cz

🌛😴Spánek je jedna z nejdůležitějších potřeb člověka. Proč? Například proto, že člověk beze spánku vydrží kratší dobu, než třeba bez jídla. Více o významu spánku v našem životě se dozvíte v dalším díle našeho seriálu.

Aby tělo správně fungovalo, je důležité dbát i na regeneraci 🔋 Pitný režim, odpočinek a spánek patří mezi ty nejdůležitější části 🧘‍♂️

Díky Fotbalové asociaci mohly děti z dětských domovů skrze virtuální setkání pozdravit hráče #ceskarepre před utkáním s Albánií 👋 V dnešní nelehké době přinesla tato možnost motivaci a radost oběma stranám 🤩

Jeden z nejznámějších fotbalových komentátorů, jehož hlas doprovázel mnoho památných gólů, byl účastníkem několika evropských a světových šampionátů včetně úspěšného Mistrovství Evropy v roce 1996 🎙 Další velký turnaj čeká Pavla Čapka už zanedlouho ⏰

S vedoucím fotbalové reprezentace Tomášem Pešírem jsme vyrazili do jeho práce a na finále domácího poháru 🏆

V Česku vyhrál dvakrát ligový titul a v dresu Sparty zasáhl i do bojů v Lize mistrů. Nyní dělá Radek Slončík sportovního manažera v ostravském Baníku.

Je mistrem Evropy z roku 1976 a ve své době patřil mezi nejlepší hráče pražské Dukly. Nyní Zdeněk Nehoda zastupuje české i zahraniční hráče.

Jiří Kotrba, ředitel Graroots oddělení, hovoří o náborech a také o tom, proč je důležité se zapojit.

Květen a červen se nesou ve znamení Měsíce náborů a právě Jaroslav Šilhavý je tváří tohoto pilíře.

Hygienou rozumíme dodržování zásad, které nás uchrání od nepříznivých vlivů prostředí ohrožujících naše zdraví.