Skip to content
Příběhy osobností Můj první gól

David Hubáček

Brno, to byl soupeř pro mě!

S fotbalem začínal ve Zlíně, postupně se propracoval až do prvního mužstva, se kterým v roce 2002 slavil postup do nejvyšší soutěže. „Když jsme postoupili do ligy, tak pro nás byl svátek každé utkání. Samozřejmě velice rád vzpomínám na Spartu, kde jsme neskutečně vyhráli 1:0,“ vzpomíná na jeden z nejsenzačnějších výsledků v novodobé historii moravského klubu.

Ve svém mateřském týmu působí v rámci druhé ligy i dnes, v mezidobí však hrál v pražské Slavii, jejíž dres oblékal osm sezon a odehrál téměř dvě stě soutěžních utkání. V červenobílých barvách získal dva mistrovské tituly, zasáhl do bojů v Lize mistrů, Evropské lize a jejím tehdejším předchůdci, Poháru UEFA.

Ač je momentálně na sklonku své profesionální fotbalové kariéry, David Hubáček doufá, že se v dresu Zlína ještě do nejvyšší domácí soutěže podívá. „Už jsem si svoje odehrál a je na čase, aby nastoupili mladší. Samozřejmě tady ve druhé lize máme ještě svoje cíle, které bychom rádi naplnili. Tak doufám, že ještě budu u toho."

Další příběhy

Luboš Kozel

Běžel jsem někam k rohovému praporku

Do první ligy nakoukl Luboš Kozel, bývalý obránce a dnes trenér pražské Dukly, pozdě, až ve 23 letech. Ovšem už ve čtvrtém utkání za Slavii se poprvé trefil. „Na Žižkově po centru hlavou. Ani jsem nevěděl, jak se radovat. Běžel jsem někam k rohovému praporku s roztaženýma rukama k našemu kotli,“ vybavuje si ligový mistr z roku 1996, který se prosadil i v reprezentaci: proti Faerským ostrovům tečoval centr Pavla Nedvěda.