Herec Jakub Štáfek se stal veřejně známým především díky roli Matěje Jordána v seriálu Ulice. S fotbalovým prostředím má však rovněž hodně společného. V šesti letech absolvoval nábor na Spartě a podobně jako jeho dědeček a tatínek začal oblékat její dres. Postupně pak vystřídal celou řadu pražských klubů, mezi kterými byly například i konkurenční Slavia, či Viktoria Žižkov.

„První oficiální gól, o kterém by se dalo říct, že něco znamenal, ten padl určitě tady na Spartě. Jako šestiletý kluk, co se honí za míčem, který je pomalu větší než on, jsem tady dával gól a mám takový pocit, že jsem tu snad v tom utkání dětí dokonce vyhrál," vzpomíná na své začátky.

U fotbalu však nezůstal a vrhl se na herectví. Vystudoval fotografickou a filmovou školu a kromě účinkování před kamerou natáčí také vlastní filmy. I přesto hraje fotbal v jeho životě dál významnou roli, když je součástí charitativního týmu Real Top Praha.

„Vzhledem k naší profesi a ke stylu života, který vedeme, jsem rád za každou příležitost, kdy si můžu jít kopnout. Fotbal mě baví a nabíjí. Kdybych se nevěnoval tomu, čemu se věnuji, myslím, že bych dělal fotbal," říká.

  • Herec

  • Režisér 

  • Scénárista

  • Dříve hráč Sparty, Slavie, Viktori Žižkov a Junior Praha

  • Člen týmu Real Top Praha