22.10.2014

ZŠ Poláčkova na náboru Podolí

Akci můj první gól jsme na ZŠ Poláčkova pečlivě připravovali. Bylo nám jasné, že na akci nemůžeme vzít všechny děti a školy a školky, které o naší akci měli zájem. Žáků bychom měli přes pět set a dětí by na každém stanovišti stálo padesát a nudili by se. 10 disciplín - maximální počet čekajících 15 dětí x 10 minut.

Akci jsme rozdělili do dvou časových pásem a uspořádali ji pouze pro žáky přípravných a 1. tříd základních škol a předškoláky v mateřských školkách. Od 9:00 pro základní školy a od 10:30 pro mateřské školy. Všechny třídy dostaly mapku a rozpis u které disciplíny začínají, aby akce měla systém, a mohl začít takzvaný kolotoč.

Sportovního dopoledne se zúčastnilo 5 tříd základních škol Poláčkova a Bítovská, a 4 třídy mateřských školek Sedlčanská, Fillova a Matěchova celkem 236 dětí.

O hladký průběh akce se postaralo 15 trenérů a hráčů A.F.K. Slavoje Podolí Praha a pracovníci Pražského fotbalového svazu v čele s Jakubem Masákem a fotbalovým lvíčkem Bruncvíkem.

Velké poděkování patří také všem pracovníkům škol a školek, které se naší akce zúčastnili a pomohli nám s organizací a hladkým průběhem.

Z městského úřadu Prahy 4 nás přišel podpořit zastupitel pan Karel Šplíchal, bývalý hráč fotbalu Bohemians Praha, Benešova, Týnce nad Sázavou a SK Nusle a velký příznivec sportu na Praze 4.

S pěkným sportovním dopolednem nám také pomohlo pěkné počasí. Děti soutěžili v deseti disciplínách, kde si vyzkoušeli nejen fotbalové dovednosti, ale i šikovnost s pink ponkovou pálkou, házení na koš, bowlingovou trefu cíle či běh s vajíčkem na lžíci. Vrcholnou disciplínou byla ta poslední: střelba na branku s obstřelením pevného brankáře - Můj první gól. Kdo se trefí, dostane tričko s nápisem můj první gól. Musíme říci, že děti byly velmi šikovné.

Děti byly tak šikovné že padesát triček fotbalového svazu na odměnu pro nejlepší bylo málo. Naštěstí jsme vzali také naše klubová trička s logem pro děti a odměnili dalších šedesát kluků a děvčat za úspěšnou střelbu. Každý účastník našeho náboru obdržel také taštičku s potřebami do školy a školky a řadu propagačních materiálů fotbalového svazu.

Pro nás, kteří akci pořádali, bylo největší odměnou, když jsme viděli, jak se děti dobře baví, mají v sobě zápal pro hru a soutěživost. Jde jen o to, tuto přirozenost v dětech dále rozvíjet.

Velmi jsme byli potěšeni také konstatováním několika paní učitelek, že tak dobře uspořádané sportovní dopoledne zatím ještě nezažili, a příště se všichni opět rádi zúčastní.

Pokud příští rok dostaneme důvěru a budeme osloveni fotbalovým svazem k uspořádání dalšího ročníku akce Měsíc náborů - Můj první gól, rádi se ujmeme pořadatelství.