17.10.2014

Děti toužily po fotbale ve Znojmě

Předminulé pondělí odpoledne patřilo celé hřiště znojemské Čafky těm, kteří mají rádi fotbal a i přes svůj mladičký věk jsou ochotni magickému slůvku „gól" obětovat cokoliv. Po měsíčním náboru začínajících fotbalistů jim klub 1.SC Znojmo resp. vedení mládeže v čele se šéftrenérem Miroslavem Steinhauserem připravili spoustu lákadel s fotbalovým zaměřením, které celostátně podporuje a realizuje FAČR pod názvem ,,Měsíc náborů" a „Můj první gól."

Počasí se jako na objednávku umoudřilo a tak se mohli zkušení profesionální trenéři na jednotlivých stanovištích plně věnovat natěšeným klukům, kteří by v budoucnu rádi dávali hlavně hodně gólů. Povzbudit je při prvních fotbalových krůčcích přišli i čtyři současní druholigoví hráči 1. SC Znojmo Todor Yonov, Jan Pázler, Libor Žondra a Matúš Lacko. Jenže nejen oni, ale i rodiče dětí ročníku 2007 moc dobře vědí, že k cíli vede dlouhá a náročná cesta.

A tak se na pažitu Čafky snažili fotbaloví adepti zdolávat překážkovou dráhu, slalom s míčem, zkoušeli střelbu na malou branku resp. trefy na atraktivní fotbalové kuželky, přihrávky, kopy, hlavičky i vlastní hru - jednoduše řečeno nenudil se nikdo, nebyl na to čas. Fotbalové vzory, hráči z „áčka" je v jejich snaze podporovali, tu a tam pomohli, povzbudili či pochválili.

V průběhu odpoledne se na budoucí fotbalové „star" přišli podívat také trenér mládeže Jm fotbalového svazu Stanislav Schwarz a předseda OFS Znojmo pan Zdeněk Leitner. Před odchodem domů dostali ti nejmenší na památku drobné věcné dárky včetně vkusných dresů.

A protože „babí léto" nyní kopané přeje, mám informaci, že se řada zaregistrovaných chlapců s chutí, doopravdy a s nefalšovanou vervou - jak to jen tito kluci ještě neovlivněni žádnými nešvary nás dospělých umí - do přípravy v oddílu již pustila. Takže vydržte, užijte si s míčem spoustu zábavy a radosti.

FOTOGALERIE

VIDEO