09.10.2014

V Ratíškovicích si nábor užili

Ve čtvrtek 25.9.2014 dopoledne, od 9 do 11 hodin, se na travnatém hřišti FK Baník Ratíškovice uskutečnila akce projektu FAČR „Můj první gól". I přes prvotní nepřízeň počasí a ranní dešťovou sprchu, která ustala těsně před oficiálním zahájením, se na trávník podařilo dostat dohromady přes 200 dětí z mateřských škol a dětí z prvních a druhých tříd základních škol Ratíškovic, Milotic a Vacenovic.

Ty se postupně na celkem devíti stanovištích, která vytvořili trenéři fotbalové přípravky, seznamovaly s tím jak může vypadat trénink malých fotbalistů. Na každém stanovišti byli k dispozici studenti hodonínské průmyslovky, kteří dětem v překonávání a plnění úkolů nejen pomáhali, ale také pozorovali kdo se např. se střelbou na cíl, chytáním v brance, zdoláváním překážek aj. vypořádal nejlépe a ten byl potom při ukončení programu oceněn tričkem s logem Můj první gól. Každé z dětí, které se akce zúčastnilo, obdrželo na závěr malou sladkost, takže nikomu nebylo líto, že nebyl vybrán mezi oceněné.

Na ploše hřiště se v průběhu celé akce pohybovalo přes 200 dětí, kolem 30 malých fotbalistů z místní fotbalové přípravky, kteří v klubových dresech předváděli jak by měla cvičení na stanovištích vypadat, trenéři dohlížející a koordinující výměny a přesuny všech dětí a také funkcionáři a členové fotbalového klubu FK Baník Ratíškovice. Na malé fotbalové naděje se přišli podívat i nejvyšší zastupitelé zúčastněných obcí - starosta obce Milotice Mgr. Josef Levek, starostka Vacenovic Ing. Jana Bačíková,DiS., a za Ratíškovice první radní a zároveň předseda fotbalového oddílu Ing. Petr Příkaský.

S dětmi si přišli popovídat také profesionální trenéři mládeže z 1.FC Slovácko, byl přítomen i mezinárodní rozhodčí Antonín Kordula a předseda okresního fotbalového svazu Ing. Petr Kotásek.

Celou akci mediálně zviditelnili zástupci regionálního Rádia Jih, kteří zprostředkovali živý vstup do dopoledního vysílání, obrazově zachytila průběh na hřišti televize Slovácko.

Všechny zúčastněné děti si sportovní dopoledne užily a my můžeme doufat, že se někteří z nich na fotbalový trávník v nejbližší době zase vrátí.

FOTOGALERIE