09.10.2014

Sportuchtivé děti v Blatné

V měsíci září 2014 proběhla po celé České republice další akce "Měsíc náborů" mladých fotbalistů a fotbalistek. Vše ve spolupráci s projektem Můj první gól, Fotbalovou asociací České republiky, Českou televizí, kluby Synot ligy, Fotbalové Národní ligy a krajskými a okresními fotbalovými svazy. I my v Blatné jsme chtěli přispět svou troškou do mlýna a proto jsme se rozhodli celou akci podpořit a nábor uspořádat.

Naším záměrem bylo také podpořit okolní fotbalové kluby a trochu jim pomoci při získávání nových členů do svých řad. Za tímto účelem byly osloveny MŠ a ZŠ nejenom z Blatné, ale také ze Lnář, Bělčic, Sedlice a Záboří.

V poslední zářijový pátek jsme se tedy sešli na letním stadiónu v Blatné a v 8.45 hod. bylo vše připraveno a přichystáno pro naše mladé talenty. Celá akce byla koncipována pro 50 - 60 sportuchtivých dětí. Jelikož nám počasí moc nepřálo a bylo zapotřebí držet mladé talenty v neustálém pohybu, ukázal se tento počet jako ideální. Hřiště bylo rozděleno na 11 různorodých pohybových aktivit a všichni účastníci si tak mohli vyzkoušet své sportovní a pohybové dovednosti.

Zahájení celé akce se bohužel nemohl zúčastnit Roman Vonášek a tak se postupně u mikrofonu vystřídali: Michal Vanduch - předseda fotbalového oddílu TJ Blatná, Karel Sláma ml. - zástupce Jč.KFS, Bc. Pavel Ounický - místostarosta města Blatná. Poté se slova ujal zkušený moderátor David Flandera a všichni přítomní se pustili do sportovních aktivit. Celou akci natáčel Miroslav Šimůnek a fotografoval Pavel Mašek.

Úsměvy na rtech všech přítomných vyvolala velikost triček pro malé sportovce. Někteří jej měli spíše jako noční košili, ale ani to jim nebránilo v plném nasazení při absolvování připravených aktivit. Dalo by se říci, že všechna připravená stanoviště sklidila úspěch a děti je plnily s chutí a poctivě. Mezi nejoblíbenější aktivity patřily sumo (v nafukovacím obleku), přetahování lanem, honěná, házení a kopání na přesnost a samozřejmě fotbal. Na každé stanoviště pečlivě dohlížel předem určený „patron" z řad A týmu mužů Blatné nebo z řad trenérů našeho fotbalového oddílu.

Velký ohlas a úspěch u dětí sklidila také plánovaná přestávka a připravené občerstvení. Párky v rohlíku, tatranky, limonáda a teplý čaj byly pro děti dvanáctou disciplínou a i té se věnovaly se vším svým elánem. Vrcholem pro ně pak bylo závěrečné vyhodnocení a předání cen. Každý z účastníků si za své výkony a přístup odnesl několik pěkných cen. Krásnou medaili, jejíž stuha byla popsána informacemi o celém náboru; díky spolupráci s p. Michalem Průchou knihu o jihočeských fotbalových klubech; tričko s logem celé akce; omalovánky i s pastelkami; kornout všech možných „zdravých" dobrot. Každý z patronů poté vybral jednoho malého sportovce, který se podle něj nejvíce snažil. Odměnou mu byla speciální medaile s fotbalistou, dárkový balíček a společné foto se svým patronem.

U všech zúčastněných měl nábor veliký ohlas a dodnes chodí lidé, kteří litují, že se nezúčastnili. I ostatní sportovní (nefotbalové) spolky a kluby z našeho okolí by podobnou akci uvítaly. Ukázalo se, že podobné aktivity FAČRu a jejích partnerů jsou krokem správným směrem, a že je to jedna z cest, jak v dnešní přetechnizované době přilákat mladé děti ke sportu. Důkazem budiž 6 nových fotbalistů, kteří se do jednoho týdne od náboru přihlásili do fotbalového oddílu TJ Blatná...
Kluci i holky narození v roce 2007 navíc mají letos možnost získat dárek od firmy PUMA v podobě sportovní tašky, fotbalového míče, reprezentačního dresu a lahve na pití, to vše v případě, že se stanou členy Fotbalové asociace České republiky v rámci akce Můj první gól.

VIDEO

FOTOGALERIE