09.10.2014

Dopoledne s lvíčkem Braníčkem

Můj první gól aneb Sportovní dopoledne s lvíčkem Braníčkem proběhlo v úterý 23.9 2014 se Základní školou Školní. Celé září bylo na Braníku veselo i v dopoledních hodinách, to proto, že jsme pořádali tato sportovní dopoledne pro co nejvíce škol a školek na Praze 4. Na hřišti převládala radost z pohybu, dětský smích, spokojenost laskavých učitelek, přímočarost a naprostá otevřenost všech kluků a holek.

Dnes tomu nebylo jinak. Spoustu dětí z této základní školy známe, ať již z přípravek ABC Braník nebo z kroužku, který na této škole máme, a víme, čím jim můžeme udělat radost. I proto jsme se rozhodli právě pro tuto školu, která je nám nejbližší a sport hojně podporuje.

Pro děti bylo připraveno hned několik stanovišť, na kterých si vždy zahrály, zasoutěžily a za chvilku mohly zkusit zase něco nového. Všestrannost a různorodost všech stanovišť byla takové, že si snad každý přišel na své. Děti 1. až 3. tříd ZŠ Školní střílely na Petra Čecha, skákaly z trampolíny na duchnu a předváděly akrobatické umění, měřily si rychlost střelby, probíhaly překážkovou dráhou doplněnou o ostrůvky z BOSU, na kterých se dalo krásně balancovat a odrážet do výšky. Zkusily si také krást poklady jako piráti, hrát 2 na 2 a 3 na 3 jako Tomáš Rosický. Nezapomněly jsme také na ,,vzdělávací stánek", kde si děti mohly odpočinout, občerstvit se ovocem, napít teplého čaje a podívat se na fotbalové obrázky, příběhy, vymalovat si Lvíčka a trochu více proniknout do světa malého fotbalisty.

Chuť a motivace dětí soutěžit byla obrovská. Nás velmi těší a vážíme si toho, že jsme mohli dětem poskytnout prostor, aby si mohli zaběhat, zasoutěžit a ukázat jim, že pohyb je krásný a pokud budou sportovat, ať již na ABC Braník nebo někde jinde, tak budou mít krásné zážitky, budou zdravé a budou mít spoustu nových kamarádů.

FOTOGALERIE

VIDEO