08.10.2014

Milé překvapení v Hlinsku

Ve čtvrtek 18. 9. od 9.30 hod. proběhla v areálu Olšinky v rámci projektu Září - Měsíc náborů a Můj první gól náborová akce pro děti do místního fotbalového klubu. Za pořadatelství FC Hlinsko a ve spolupráci s Krajským a Okresním fotbalovým svazem se za hezkého počasí vystřídalo v areálu během dopoledne na 200 dětí z MŠ Milíčova a ZŠ Ležáku, Smetanova a Resslova.

Vedle prohlídky zázemí fotbalového klubu a obou hřišť bylo pro děti připraveno osm stanovišť, kde si vyzkoušeli slalom s míčem i bez míče, trefování branky, fotbálek, přetahování lanem , přenášení míčků, hru na honěnou a trefování cíle. Dále si pohráli s překážkami a zbyl i čas na neorganizované proběhnutí po hřišti a na otázky ohledně samotné organizace chodu klubu a průběh tréninkového procesu.

Milým překvapením pro všechny účastníky byla návštěva hejtmana Pardubického kraje pana JUDr, Martina Netolického.

Každé dítě si potom domů odneslo malý dárek ve formě trička, upomínkového předmětu, tužek, kartiček fotbalistů reprezentačního družstva ČR, plakátů, pamlsků od partnera akce Mlékárny Hlinsko a dalších milých drobností.

Pro vážné zájemce o kopanou proběhla poté od 16.00 hod. další akce v rámci projektu FAČR Létající tým trenérů , kam se dostavilo 20 nových zájemců o vstup do nově se tvořícího družstva předpřípravky FC Hlinsko.

Celá akce se vydařila díky vstřícnému přístupu vedení zmiňovaných MŠ a ZŠ, zájmu paní učitelek, které s dětmi do areálu přišly a celého pořadatelského týmu FC Hlinsko. Za přípravu celého dne a jeho materiální zajištění poděkovalo vedení klubu zejména panu Martinu Kapitánovi a panu učiteli a trenérovi Michalu Rakoušovi.

VIDEO

FOTOGALERIE