07.10.2014

Festival fotbalu v Příbrami

Ve středu 17. 9. proběhla náborová akce fotbalu pro děti z mateřských škol v Příbrami. Akci jsme uskutečnili na hřišti 1. FK Příbram s umělou trávou. Stejně jako na jaře, kdy jsme tuto akci podnikli poprvé, jsme na hrací ploše vytvořili devět stanovišť pro malé děti.

Předškoláci se přetahovali lanem, vyzkoušeli si odrazové skoky, poměřili se v rychlosti, procvičili se ve zvládnutí překážkové dráhy, soutěžili ve dvojicích s judo pásky a také si zkusili fotbalové dovednosti jako vedení míče na čas ve slalomech, střelbu na cíl a především si ve třech miniarénách zahráli tolik toužený fotbal.

U každého z devíti stanovišť byl mládežnický trenér a dva pomocníci - patroni z juniorského týmu 1. FK Příbram. Akce se zúčastnilo zhruba 150 dětí, pro které bylo zajištěno bohaté občerstvení a především pitný režim po celé dopoledne. Mateřské školky ze vzdálené poloviny Příbrami využily na přepravu dětí mikrobusy, aby sportovní dopoledne s dětmi zvládly.

Řada dětí byla pohybově šikovná a děti sami projevovali zájem o trénování fotbalu. Vedení školek bylo stejně jako na jaře nadšené a projevilo veliký zájem o podobné akce do budoucna. I nám trenérům a organizátorům se tato aktivita jeví velmi vhodná pro oslovení a získávání dětí pro fotbal. Mgr. Antonín Barák - organizátor akce

FOTOGALERIE

VIDEO