02.10.2014

A. Panenka ve Strunkovicích

Strunkovice nad Blanicí: Ve čtvrtek 25. září tu totiž uspořádali fotbalisté Blaníku nábor nových fotbalistů ze škol a míst v blízkém okolí. Náročné to bylo zejména s dopravou, ale podařilo se vše sladit tak, aby krátce po deváté hodině mohl moderátor Zdeněk Žemlička akci zahájit. Na 160 dětí se pak pokoušelo na deseti stanovištích o první fotbalové krůčky pod dohledem dospělých trenérů.

Nábor se uskutečnil ve spolupráci s předsedou Komise mládeže Jč.KFS Tomášem Maruškou, přijel též předseda OFS PT Vladimír Klíma a předseda STK OFS PT Jiří Trněný. Akce proběhla pod patronátem dlouholetých sportovních přátel strunkovického klubu - Antonína Panenky a Karola Dobiaše, kteří dětem ukázali, jak začít s míčem, a stihli i předvést ukázku tréninku pro zúčastněné trenéry. V závěru se pak trpělivě věnovali podepisování do všech možných deníčků a také odměnili každého malého fotbalistu dárkovým balíčkem.

Fotbalové dopoledne ve Strunkovicích končilo odjezdem dětí do škol, pořadatelé z Blaníku uklízeli tréninkové pomůcky a nikomu se nechtělo domů. Tak doufejme, že i to je ukazatel spokojenosti s vydařenou akcí podzimu 2014.

FOTOGALERIE