02.10.2014

Nábor v areálu V. Marečka

Měsíc náborů, oblíbená akce pod hlavičkou Fotbalové asociace České republiky, znovu zamířila do Zlína. V areálu Vlastislava Marečka se již ve čtvrtek dopoledne aktivně zapojily do tohoto projektu stovky dětí z mateřských a základních škol ze Zlína a jeho okolí.

Cílem této akce je přiblížit nejkrásnější a nejrozšířenější hru na světě již malým dětem, které se v tomto věku teprve rozmýšlejí, jakému sportu se vlastně budou vůbec věnovat. Na Vršavě se jim po celou dobu věnovali zlínští profesionální trenéři, kteří budoucím možným talentům připravili hned dvě desítky stanovišť.

Vyšlo také počasí, proto se daly realizovat různé hry a další doprovodné atrakce pro děti. Na hlavní hrací ploše si pak mohli nejmenší návštěvníci zahrát fotbal i za účasti profesionálních druholigových fotbalistů FC Fastav Zlín, kteří tuto ukázkovou tréninkovou jednotku obohatili svou účastí. Kromě řady cen a drobností dostaly děti na památku také tričko s logem celého projektu.

Odpoledne pak byla zlínská Vršava přístupná také široké veřejnosti a rodičům s dětmi, kteří se rovněž mohli podívat do míst, kde se běžní návštěvníci jenom tak nedostanou. A protože na všechny zájemce se nedostalo, sportovní dopoledne pro děti z mateřských škol a prvních tříd základních škol bude pokračovat také v pátek dopoledne.

FOTOGALERIE

VIDEO