30.09.2014

Den fotbalu v Třebíči

7. ročník Dne fotbalu na Karlově náměstí v Třebíči, pořádaný Fotbalovou školou, se v pondělí 15. září od 13.30h uskutečnil současně jako jedna z náborových akcí Fotbalové asociace České republiky, Měsíce náborů.

Spojené pořadatelské úsilí přivedlo k bohatému programu více než stovku dětí. Vedle soutěžních disciplín, vedení míče slalomem, střelby na různě veliké branky, přecházení po balančních čočkách, házení míčem na cíl, chytání a zpracování míče, mělo svou premiéru na Dnu fotbalu hřiště z umělého trávníku, připravené pro menší děti.

Starší daly přednost fotbalu ve velkém nafukovacím hřišti. Snad nikdo si nenechal ujít možnost zjistit si prudkost své střely při kopu proti radaru. Lákavé tipy pro rodiny s dětmi nabídl tradiční spoluúčastník Dne fotbalu, Třebíčské mateřské centrum.

Podpořit nábor dětí ke sportovní činnosti přišlo také hodně hostů, za město Třebíč starosta MVDr. P. Heřman a místostarosta RNDr. P. Svoboda, za FAČR předseda KFS Vysočina M. Vrzáček, místopředseda KFS a předseda OFS Třebíč R. Zima a předseda Komise mládeže KFS T. Kyzlink a především patron Měsíce náborů na Vysočině, hráč FC Vysočina Jihlava Lukáš Masopust.

Velký zájem dětí vzbudil také příjezd hráčů SK Slavia Praha, Jaromíra Zmrhala a Marka Kodra v doprovodu jednoho z trenérů Slavie, Mgr. A. Křečka, předsedy FŠ Třebíč.

Určitě velkým zážitkem pro děti bylo, že si s "ligouši" mohly naživo zahrát fotbálek. Domů si také odnesly podepsané kartičky hráčů stejně jako od L. Masopusta.

Pohodovou atmosféru umocnilo napínavé závěrečné losování hlavních cen. Díky štědrosti hostů jich tentokrát bylo rekordní množství. Přejme si, aby pondělní sportovní odpoledne pomohlo objevit krásu sportu a pohybu zejména u těch dětí, které přišly na Den fotbalu poprvé.

FOTOGALERIE