26.09.2014

V Mostě na jedničku

Středa 17.9.2014 se v Mostě nesla ve znamení fotbalových akcí pro malé děti. Nejprve se od 9.00 hodin konalo dvouhodinové sportovní dopoledne pro děti předškolního věku. Zhruba 80 chlapců i děvčat z mateřské školky Hutnická si mohlo v areálu stadionu Josefa Masopusta vyzkoušet celou řadu pohybových aktivit. Do akce se zapojili hráči a trenéři A mužstva dospělých a také profesionální trenéři mládeže.

Dopoledne tak bylo plné zábavy a všichni zúčastnění si ho náramně užili. Vše se odehrávalo za krásného počasí a tak s velkou radostí můžeme konstatovat, že akce se povedla na jedničku.

Odpoledne v rámci projektu „Náboru měsíce září 2014" ve spolupráci s projektem „Můj první gól", kdy jsou obě akce podporované Fotbalovou asociací České republiky, ÚKFS, OFS, Českou televizí, kluby Synot ligy, Fotbalové Národní ligy, uspořádal FK Baník Most 1909 na hlavním stadionu Josefa Masopusta nábor nejmenších dětí do fotbalových přípravek. Této akce se opět zúčastnili hráči A týmu Aleš Mandous, Michal Nguyen, Vicktor Dos Santos, Mladen Veselinovič, Alex Andreič, Gramoz Kurtaj, Muamer Avdič, Lukáš Schut,Roman Wermke a Ivan Jakovljevič. Na své svěřence a jejich počínání stejně jako na začínající fotbalisty bedlivě dohlížel také trenér A mužstva dospělých a šéftrenér klubu Vít Raszyk.

Akci byli přítomní i bývalí reprezentanti Československé a České reprezentace Pavel Chaloupka a Petr Johana, kteří malým fotbalistům prozradili něco málo ze své fotbalové kariéry a především malé fotbalisty povzbudili při jejich prvních fotbalových krůčcích.

Děti účastnící se aktivně náboru dostali diplom, se kterým absolvovali několik stanovišť, na nichž byli patrony jednotlivých soutěží profesionální hráči A týmu dospělých. Odpoledne bylo plné zábavy a všichni zúčastnění si ho náramně užili. Nově příchozích chlapců a děvčat bylo kolem padesáti. Akce se zúčastnili i začínající nejmladší hráči FK Baníku Most a Mosteckého fotbalového klubu, kteří si i mezi sebou zahráli miniutkání a společně i zatrénovali.

Obě akce proběhly za krásného počasí ve velmi příjemné a přátelské atmosféře, kdy všechny děti i jejich rodiče se přesvědčili o tom, že o jejich sportování bude v Mostě dobře postaráno pod dohledem kvalifikovaných trenérů.

FOTOGALERIE

VIDEO