08.09.2015

Měsíc náborů v Plzni

Před dvěma lety FC Viktoria Plzeň spustila v České republice ojedinělý projekt ´Pojďme sportovat s Viktorkou´, který podporuje sportování dětí v předškolním věku. Od úvodního ročníku se organizátoři této akce setkávají pouze s pozitivními ohlasy a nejinak je tomu také v letošním roce. Tréninkových jednotek se stejně jako v loňském roce zúčastní více než 1100 dětí narozených v letech 2009 a 2010.

Projekt „Pojďme sportovat s Viktorkou“ se v roce 2015 přesunul z půdy partnerské 33. Základní školy na Skvrňanech přímo do areálu Štruncových sadů. Malí sportovci se poprvé aktivně zapojili do zábavných úkolů v pondělí 7. září 2015, pod vedením trenérů Viktorie Plzeň rozvíjeli své pohybové dovednosti. „Podmínky jsou u Doosan Areny pro děti zajímavější v tom, že je tu pestřejší prostředí. Projekt probíhá v podobném režimu jako v minulých ročnících, takže se nám tu vystřídají děti z mateřských školek z UMO1 a UMO3,“ představuje v krátkosti celý projekt trenér Jiří Žilák, který je zároveň sportovním garantem ambiciózního projektu. Děti si na jednotlivých stanovištích mohou vyzkoušet například skok do dálky, běh na čas nebo překonávání nejrůznějších překážek. Opravdovým zážitkem je pak pro všechny kluky a holky klasická opičí dráha. „Naším cílem je představit dětem i rodičům sport jako ideální způsob trávení volného času, při kterém jsou vedle pohybových dovedností rozvíjeny také sociální schopnosti dětí. Máme více stanovišť než vloni, jsou tam i pohybové hry a fotbal. Děti si to užívají a z toho máme největší radost. Je vidět, že je to hodně baví,“ dodává Žilák. 

Celý projekt vyvrcholí fotbalovým tréninkem na hlavním hřišti v Doosan Areně v první polovině října, kdy si vybraná skupina pohybově nadaných dětí zasportuje s hráči prvního týmu Viktorie Plzeň.