08.09.2015

Měsíc náborů ve Zbrojovce!

Po podzimním náboru je zbrojovácká rodina zase početnější! Fotbal by měl především bavit - to je známá pravda. Ne vždy se to podaří realizovat, v případě včerejšího náboru dětí do přípravek Zbrojovky se to ovšem - soudě dle ohlasů zúčastněných - povedlo. Úterý 8. září, 15 hodin. Na ploše stadionu Srbská už se houfuje fotbalová drobotina rozličného věku, zdánlivý chaos u mě korigují trenéři v červených tričkách. Právě začíná podzimní nábor, součást projektu FAČR Září - měsíc náborů.

Toho brněnského se i tentokrát zúčastnili hráči prvního mužstva. Na hřišti se objevili v době, kdy už byl náborový trénink v plném proudu. Následně se velcí i malí rozdělili do skupinek, vybavili se rozlišováky, míči a brankami - zkušenosti z minulých let už všechny přesvědčily o tom, že nejžádanějším programem je klasická hra na dvě branky. Nechyběla ovšem ani střelba, penalty, prostě vše, co dělá fotbal fotbalem.

Počasí vyšlo ideálně

Počasí, které po dlouhé vlně letních veder přeskočilo bez varování v klasický podzim, bylo naštěstí uznalé. Po většinu dne svítilo sluníčko, nespadla ani kapka, takže náborový rej nekomplikovalo opravdu nic.

Součástí tréninku byla jako obvykle i autogramiáda, mládež si mohla nechat podepsat kartičky, plakáty nebo třeba školní rozvrh (takhle v září věc poměrně praktická). Netradičním doplňkem se tentokrát stala avizovaná výuka angličtiny, kterou Zbrojovka dětem nabízí v návaznosti na trénink .Pro zlepšení pohybových schopností dětí jsme se rozhodli i pro spolupráci s projektem Lokomoce.

Kolik dětí nakonec na nábor dorazilo, je obvykle těžké určit. Obecně platilo pravidlo, že čím je fotbalista či fotbalistka menší, tím je pohyblivější - v úplném klidu vlastně osazenstvo Srbské nebylo nikdy, ani při společném focení. "Ale myslím, že jsme prolomili tu hranici sto dětí, což jsme si tiše přáli. S účastí i vším okolo jsme spokojení," hodnotil krátce před skončením tréninku Michal Pospíšil, trenér kategorie U6. Jména nových Zbrojováků zaplnila několik archů, i v tomto tedy nábor účel splnil.

Dveře k nám jsou i nadále otevřené

Pospíšil zároveň pozval všechny ty, kteřé z nějakého důvodu dnes nemohli dorazit, na klasické náborové tréninky, probíhající každé úterý a čtvrtek na ZŠ Janouškova. "Začínající fotbalisté nepotřebují prakticky nic, jen sportovní oblečení a lahev na vodu," upřesnil.

 

Ještě jeden nábor nás navíc čeká již tuto sobotu, kdy se s dalšími oddíly zúčastníme Dne náborů na stadionu Za Lužánkami (9 až 15 hodin, více informací zde). Přítomni budou trenéři mládeže a vybraní hráči prvního mužstva, kteří nefigurují v nominaci na utkání ve Zlíně.