14.05.2015

Jarní školka Cup v Sokolově!

Dopoledne 14. května patřilo na hlavním stadionu sokolovským mateřským školkám, které si vyzkoušely řadu sportovních disciplín. Školka Cup organizuje FK Baník Sokolov v rámci celorepublikové akce Měsíc náborů, který se odehrává pod záštitou FAČR.

Jarního zápolení se zúčastnily celkem čtyři sokolovské mateřské školky: MŠ Alšova (23 dětí), MŠ Vrchlického (15), MŠ Vítězná (28) a MŠ Kosmonautů (26). Celkem se tak na trávníku objevilo 92 dětí. Již 5. ročník Školka Cupu se jako tradičně odehrával na hlavním stadionu FK Baník Sokolov. Patrony a průvodci nejmenších sportovců ze
sokolovských mateřských škol se stali všichni hráči A týmu FK Baník Sokolov, kteří si děti rozdělili do 8 družstev. Trenéry dětí na jednotlivých stanovištích byli hráči žákovských a dorosteneckých kategorií FK Baník Sokolov.

Děti si v rámci Školka cupu vyzkoušely celkem 10 disciplín od střelby na branku, ve které překonávaly druholigové brankáře Jakuba Dvořáka a Jaroslava Belaně, nácvik přihrávek, závodu ve slalomu a střelbě na přesnost, nebo obratnostní cvičení a štafetové závody družstev. Miniutkání dva na dva se odehrávala na 6 hřištích a děti si další cvičení pod vedením svých starších kolegů ze sokolovských mládežnických celků náramně užívaly. Všichni hráči během akce dětem předali spoustu rad, ukázali jim spoustu svých dovedností a během cvičení je skvěle podporovali.

V rámci slavnostního vyhlášení si všechny školky převzaly zajímavé ceny věnované FAČR, KKFS a FK Baník Sokolov. Do každé mateřské školky tak putoval Pohár pro účastníka Školka Cupu, diplomy pro všechny zúčastněné, medaile a sladká odměna.


"Akce Fotbalové asociace České republiky "Můj první gól" dopadla na Baníku opět na výbornou a věříme, že se s co největším počtem malých talentů budeme vídat na Baníku i v budoucnu," poznamenal Marek Kratochvíl, šéftrenér baníkovských přípravek.