28.05.2015

Na fotbalovém hřišti v Rumburku sportovalo 129 předškoláčků!

Ve čtvrtek 28.5.2015 se na krásném travnatém fotbalovém hřišti v Rumburku uskutečnila poslední podporovaná náborová akce v Ústeckém kraji v rámci projektu KVĚTEN 2015 měsíc náborů. Náborové akce se zúčastnily děti z pěti mateřských školek z Rumburku. Celkem si do krásného sportovního areálu přišlo se svými učitelkami zasportovat 129 dětí, které si na 10 stanovištích vyzkoušely řadu sportovních disciplín a zajímavých her, kde měly možnost si prověřit svoje schopnosti. Vyzkoušely si skákání v pytli i hru lavina, probíhaly překážkovou dráhu, házely míčkem na figurínu, zahrály si na straky, soutěžily v račí štafetě, prováděly slalom s míčem a střelbu na malou branku, přebíhaly přes žebřík a skákaly přes obruče, nosily míček na lžíci a zahrály si také fotbal! Na vše dohlíželi patroni soutěží, jimiž byli trenéři i trenérky mládeže domácího klubu.

Zaujetí dětí pro jednotlivé pohybové aktivity i různé dovednostní soutěže bylo maximální a všechny si soutěže i hry náramně užívaly a také se navzájem povzbuzovaly.

Okresní fotbalový svaz v Děčíně zastupovali sekretář Ladislav Šefčík s předsedou komise mládeže a trenérsko metodické komise Otakarem Tetřevem, kteří dětem přivezli sladkosti a také zajistili pitný režim. Na chvilku se na děti přijel podívat i předseda OFS Libor Šimeček. Celou akciza domácí klub velmi dobře připravil a zorganizoval předseda klubu Josef Mlejnek.

Na závěr půldruhé hodiny sportovní zábavy byly děti za svou snahu při zdolávání jednotlivých disciplín odměněny medailemi, k tomu dostaly gumový náramek se sportovní tématikou a nafukovací balónek. Vhod přišla také sladká odměna včetně doplnění tekutin a tak děti a jejich učitelky po závěrečném společném focení odcházely ze sportovního areálu spokojené a hodně z nich vyslovilo přání se na fotbalový trávník zase vrátit a parádně si zasportovat. Pořadatelé na čele s předsedou klubu hned přemýšleli, jak tyto touhy dětí do budoucna naplnit a zajímavé sportovní aktivity pro ně organizovat v průběhu celého roku! K tomu by se jim určitě hodila spolupráce s městem, která v poslední době i díky předchůdcům ve vedení klubu příliš nefunguje!