26.05.2015

V Roudnici děti nejprve přivítaly kapky deště, loučilo se s nimi sluníčko!

V úterý 26.5.2015 se na hlavním travnatém hřišti sportovního areálu Pod Lipou v Roudnici nad Labem uskutečnila pátá podporovaná náborová akce v Ústeckém kraji. Ještě kolem půl osmé ráno přemýšleli pořadatelé z důvodu deště o zrušení akce. Podmračená obloha s občasnými kapkami deště přivítala více než stovku dětí, ale během akce se počasí průběžně vylepšovalo a na konci sportovního dopoledne se na děti a jejich učitelky usmívalo sluníčko!

Náborové akce se zúčastnili především předškoláci z místních mateřských školek, ale zastoupena byla dětmi také jedna základní škola. Celkem si do krásného sportovního areálu přišlo zasportovat 108 dětí, které si na 10 stanovištích vyzkoušely svoje schopnosti, ale především se pod dohledem organizátorů, kterými byli většinou trenéři mládeže místního klubu, dobře bavily. Jejich zaujetí pro jednotlivé pohybové aktivity i dovednostní soutěže bylo maximální a všechny děti si u toho náramně zaskotačily a navzájem se povzbuzovaly.Za svou snahu a úsilí byly patrony jednotlivých soutěží do obdrženého diplomu odměňovány povětšinou jedničkami a hvězdičkami. Děti přišel povzbudit také bývalý dlouholetý sekretář komise mládeže FAČR Vladimír Betka, kterému se velmi líbilo nadšení všech dětí při zdolávání jednotlivých disciplín. Okresní fotbalový svaz v Litoměřicích zastupoval člen VVJan Novotný, který dětem také přivezl sladkosti a zajistil pitný režim. Celou akci připravil a zorganizoval sekretář klubu David Lisec, který měl ze spokojených tváří dětí velkou radost.

 

Na závěr půldruhé hodiny sportovní zábavy byly děti za svou snahu při zdolávání jednotlivých disciplín odměněny medailemi, k tomu dostaly gumový náramek a nafukovací balónek. Vhod přišla také sladká odměna a tak děti a jejich učitelky odjížděly ze sportovního areálu spokojené a hodně z nich vyslovilo přání si v tomto sportovním areálu opět někdy zasportovat. Pořadatelé přemýšleli, jak tyto touhy dětí do budoucna naplnit, protože sportovní klub, který se v současnosti především zaměřuje na výchovu mládeže, je zatím bez podpory města.