17.09.2014

Vydařený nábor v Žatci

Další z náborových akcí v rámci projektu FAČR „Měsíc náborů září 2014“ v Ústeckém regionu se uskutečnila v úterý 16.9.2014 na útulném stadionu s kvalitním trávníkem v Žatci. Koordinátorem a organizátorem byl ve spolupráci s OFS Louny fotbalový klub FK Slavoj Žatec.

Organizátoři zapojili do přípravy hráče divizního týmu dospělých na čele s argentinským hráčem s ligovými zkušenostmi Ezequilem Rosendem a také několik dorostenců.

Více než čtyři desítky dětí včetně děvčat si přišly s velkým odhodláním zasoutěžit a doprovázejícím rodičům i dalším přihlížejícím ukázat svůj všeobecný pohybový talent ale také to, že si s míčem dokážou poradit! Všichni příchozí účastníci dostali od organizátorů náborové akce obecné informace o možnostech fotbalového uplatnění v rozlehlém Žateckém regionu včetně adresáře fotbalových klubů se sídlem v celém OFS Louny.

Na jednotlivých stanovištích, kde jim asistovali hráči a dorostenci domácího klubu pod dohledem kvalifikovaných trenérů, si děti vyzkoušely řadu fotbalových dovedností a pohybových schopností. Děti přijeli také povzbudit hráči druholigového Baníku Most na čele s Lukášem Schutem, který má za sebou několik desítek startů v naší nejvyšší fotbalové soutěži a další dva mladí hráči Ivan Jakovlevič a Tomáš Petráček.

Ti také všem přítomným během náboru předvedli něco málo ze svého fotbalového umění a v závěru akce dětem názorně demonstrovali úspěšné zahrávání pokutových kopů na brankáře divizního týmu dospělých Miloslava Aschenbrennera. Tuto možnost pak mohly využít všechny děti, ovšem na všechny se bohužel nedostalo, neboť se na trávník spustil vydatný déšť, který tak těsně před závěrem akci na trávníku ukončil.

Účastníci náboru ale nepřišli zkrátka, když jim organizátoři v prostorách kabin za jejich snahu a také jako milou vzpomínku na jejich první fotbalové krůčky předali medaili, tričko, náramek, balónek a řadu sladkostí. 

FK Slavoj Žatec ukázal všem dětem a jejich rodičům, že při sportovní činnosti dětí v tomto klubu bude o budoucí fotbalisty dobře postaráno!

FOTOGALERIE