21.05.2015

Děti v Postoloprtech sportovaly pod dohledem starosty města!

Ve čtvrtek 21.5.2015 se na dobře připraveném trávníku útulného stadionu v Postoloprtech konala další podporovaná náborová akce v Ústeckém kraji. Podmračená obloha s občasnými kapkami deště nezabránila více než stovce dětí v tom, aby si přišly zasportovat.

Náborové akce se zúčastnily děti z 1. a 2. třídy místní školy a také děti z mateřské školky. Celkem jich bylo 128 a na 10 stanovištích si vyzkoušely svoje schopnosti. Jejich zaujetí pro jednotlivé pohybové aktivity i dovednostní soutěže bylo bezprostřední a všechny děti se u toho náramně bavily a navzájem se povzbuzovaly.Za svou snahu a úsilí byly patrony jednotlivých soutěží odměňováni povětšinou jedničkami a hvězdičkami. Fandit dětem v jejich snažení přišel také starosta Postoloprt Mgr. Zdeněk Pištora, který je vystudovaným tělocvikářem, a tak mohl odborným okem ocenit a hodnotit výkony většiny malých sportovců, kteří se snažili v jednotlivých disciplínách dosáhnout co nejlepšího výsledku! Okresní fotbalový svaz v Lounech zastupoval jeho předseda Miloslav Sklenka, který dětem také přivezl sladkosti a zajistil pitný režim. Celou akci připravil a zorganizoval předseda klubu a učitel místní školy v jedné osobě Daniel Zíbrt.

 

Půldruhé hodiny sportovní zábavy utekly jako voda. Na závěr si děti v místní fotbalové klubovně vybraly sladkou odměnu, na krk jim byla zavěšena opravdová medaile, k tomu dostaly gumový náramek a nafukovací balónek. Ze sportovního areálu odcházely děti se svými učitelkami spokojené a pořadatelé doufají, že se z nich někteří vrátí na trávník, kde si užily příjemnou zábavu, stanou se členy místní fotbalové rodiny a začnou pravidelně sportovat.