22.05.2015

Sportování v hale nás bavilo!

Třetí akce „Měsíc náborů – Můj první gól“ pořádaná v Olomouckém KFS se uskutečnila v Němčicích nad Hanou v pátek 22. května.Funkcionáři domácího klubu vzhledem k nepříznivému počasí připravili dětem v krásné sportovní hale 10 stanovišť, na kterých si postupně měly možnost zasportovat a v zajímavých disciplínách ukázat své pohybové dovednosti.

V první části se na palubovce sportovní haly objevily děti z mateřských školek. Děti z prvních a druhých tříd základních škol na tribuně sportovní haly udělaly dětem ze školek perfektní atmosféru při jejich plnění úkolů na jednotlivých stanovištích.  Děti z mateřských školek ukázaly, že pohyb a obratnost je jejich přítelem. Stejně tak si kluci a holky uměli poradit i s míčem. Také v Němčicích polovinu účastníků akce tvořily dívky a ty si v ničem s chlapci nezadaly a byly na velmi dobré pohybové i obratnostní úrovni a v řadě případů i lepší než chlapci.

     Po této kategorii se na hrací ploše sportovní haly objevily děti prvních a druhých tříd základních škol a i jejich výkony mělyv řadě případů velmi dobrou úroveň a jejich nadšení se projevilo i v prohlášeních chlapců i dívek, že se určitě přihlásí do fotbalu a chtějí ho hrát. Na závěr celé akce děti obdržely za své sportovní výkony, občerstvení, sladké odměny a drobné propagační předměty, které jim účast na této akci budou připomínat.

     Určitě přínosem pro celou akci byla přítomnost paní učitelky MarkétyTobolíkové, která v krasojízdě na kole čtveřic je několikanásobnou vítězkou v rámci naší republiky a jednou v této disciplíně vybojovala zlatou medaili na mistrovsví světa.

 

     V závěrečném přehledu musíme konstatovat, že rozhodnutí konat celou akci ve sportovní hale bylo správné a dětem přineslo řadu velice pěkných sportovních zážitků, které mohou nastartovat jejich sportovní kariéru. Akce se zúčastnilo 42 dětí z mateřských školek a 72 dětí z prvních a druhých tříd. Za organizaci celé akce patří poděkování všem organizátorům pod vedením pana Ivo Kopřivy.