29.05.2015

Ve Vodňanech to žilo!

V pátek 29.5.2015 se na hřišti FK Vodňany uskutečnil Dětský den a fotbalový nábor malých dětí aneb akce FAČR Můj první gól. Akce se zúčastnilo přes 300 dětí z Vodňan a okolí. Děti soutěžily na 10 stanovištích. Ať už to byl klasický fotbal, slalom, házení míčů, přetahování lana či střelba na přesnost nebo další dovednostní soutěže.

Děti dostávaly odměny v podobě různých sladkostí. Na každém stanovišti čekali hráči FK Vodňany, kteří se dětem věnovali. Lahůdkou pro děti byla střelba na ligového brankáře Dynama České Budějovice Zdeňka Křížka. Pro spoustu dětí to byl zážitek, vystřelit si na ligového hráče a ještě získat jeho podpis či fotku. Zdeňkovi sekundoval bývalý ligový hráč Ondřej Prášil, který zase ukázal dětem kouzla s míčem.

Na akci se přišel podívat i současný starosta Václav Heřman, který děti podpořil. Okresní svaz zastupoval Ing. Jiří Kulík. Finančně celou akci podpořil kromě FK Vodňany, FAČR, Krajský fotbalový svaz, okresní fotbalový svaz, hotel Prajer a Jihočeský kraj. Celou akci moderoval František Mareš. Akce se účastnily školky i školy z Vodňan a okolí, které uvolnily děti, žáky a studenty z vyučování. Odpoledne poté děti přišly v doprovodu rodičů a vyzkoušely si různé aktivity i mimo fotbalové dovednosti. Například běh s pružinou, skákání v pytli a další atrakce.

 

Po celou dobu bylo občerstvení pro děti zdarma. Soutěžili jak chlapci, tak i velmi šikovné dívky. FK Vodňany určitě podpoří další aktivity pro děti. Akce Můj první gól vzbudila veliký ohlas jak mezi samotnými dětmi, tak ze strany rodičů, zástupců organizací a v neposlední řadě též zástupců města.