26.05.2015

Sportovní den v Přešticích

V úterý 26. května 2015 se na fotbalovém hřišti TJ Přeštice ve spolupráci s FAČR uskutečnil nábor hráčů do mužstev přípravek. Pozvání fotbalového oddílu přijala převážná většina místních základních a mateřských škol včetně těch z blízkého okolí, takže se celková účast dětí vyšplhala k velmi pěknému číslu 140.

Sportovní dopoledne bylo rozděleno do několika částí, které moderováním provázel hlavní organizátor dne pan Martin Knopf. Na náborové akci se dále podílelo 5 dospělých osob z řad trenérů stávajících přípravek TJ Přeštice a dále 6 starších žáků, kteří vypomáhali se soutěžemi na stanovištích. Mladí sportovci si mohli v průběhu dopoledne zasoutěžit v těchto devíti disciplínách:

1x hra 4 vs 4

1x hra 3 vs 3

1x slalom

1x překážková dráha

1x hod míčkem na cíl

1x přetahování - švihadlo

1x střela malá branka

1x vybíjená 5 proti 5

1x obratnost – běh pod točícím švihadlem

 Nejlepší sportovci si z náborového dne odnesli trička s logem FAČR a textem „Můj první gól“ a drobné gumové fotbalové míčky. Všichni pak byli odměněni drobnými sladkostmi (tatranka, lentilky, lízátka, bonbony).V průběhu celé akce byl otevřen kiosek s možností občerstvení. V závěru dne byl zorganizován oběd pro všechny pořadatele včetně žáků. Prezentace náborového dne proběhne v červencovém vydání Přeštických novin, fotodokumentace a informace o náborovém dni byly také předány do Plzeňského deníku. I přes nepříliš příznivé počasí proběhl náborový den nad očekávání dobře a věříme, že podobné akce přilákají k fotbalu spoustu budoucích fotbalových nadějí.