20.05.2015

Fotbalové hřiště v Kadani patřilo více než dvěma stovkám dětí z MŠ!

Ve středu 20.5.2015 se na krásně střiženém trávníku hlavního hřiště v Kadani konala třetí podporovaná náborová akce v Ústeckém kraji. Přestože akci nepřálo tolik počasí, i když chvilkami padal drobný déšť, malým dětem s učitelkami to v jejich účasti nezabránilo a sportovní dopoledne si náramně užily.

Náborové akce se totiž zúčastnily více než dvě stovky dětí, které byly všechny z předškolních zařízení. Se svými učitelkami si přišly sportovní dopoledne užít děti z kadaňských mateřských školek „Hvězdička“ z ulice Na Podlesí, „Čtyřlístek“ z Klášterecké ulice, „Písnička“ a „Olgy Havlové“, obě z ulice kpt. Jaroše, „Barvička“ z Husovy ulice a „Klásek“ ze Žitné ulice. Pořadatelé pro malé sportovce připravili celkem 15 zajímavých stanovišť, která si vyzkoušely všechny děti.Zahrály si například fotbal na několika připravených malých hřištích s malými brankami, absolvovaly několik překážkových tratí, trefovaly na přesnost malé branky, hrály různé honičky, soutěžily ve sbírání míčků, zkoušely si svou orientaci i reakci, přeskakovaly přes malé překážky a větší zase podlézaly, přebíhaly přes žebřík apod. Většina dětí se už před zahájením hodně těšila, že si zasportují, ale některé děti také neskrývaly určitou nejistotu nebo dokonce obavy, co je všechno čeká a jak jim to půjde. Ovšem jejich zaujetí pro jednotlivé pohybové aktivity i dovednostní soutěže bylo bezprostřední a všechny děti se u toho náramně bavily.Od patronů jednotlivých soutěží byly za svou snahu a úsilí do diplomu odměňováni povětšinou jedničkami a hvězdičkami. Patrony jednotlivých soutěží byli dorostenci místního klubu, trenéři mládeže, ale výkony dětí také sledoval a organizoval trenér místního A-týmu dospělých Karel Šidlof. Fandit dětem v jejich snažení přišel také místostarosta města Kadaně Mgr. Jan Losenický, který se nestačil divit šikovnosti, nadšení a zapálení do jednotlivých her u většiny dětí! Za okresní fotbalový svaz přišel akci podpořit předseda TMK Mgr. Jan Richter, který je také zastupitelem v Kadani, nechyběl ani předseda klubu Pavel Kostrzewa a celou akci výborně připravil a zorganizoval bývalý ligový fotbalista a v současnosti šéftrenér mládeže Jindřich Hefner.

Překvapením a zpestřením sportovního dopoledne byl pro všechny děti velký nafukovací skákací hrad, kde si děti náramně zaskotačily.

 

Téměř dvě hodiny sportovní zábavy utekly jako voda a tak se dětem ze hřiště moc nechtělo. Když ale poznaly, že je na závěr čeká za jejich snažení sladká odměna, k tomu jim byl předán gumový náramek s fotbalovou tématikou, nafukovací balónek a na krk jim byla zavěšena opravdová medaile, tak byly hodně nadšené! Ze sportovního areálu odcházelo 211 dětí náramně spokojených a mnohé z nich vyslovilo přání, aby se akce opakovaly a oni si mohly zasportovat i někdy příště. Pořadatelé hned po akci přemýšleli, jak navázat spolupráci s mateřskými školkami, aby takovýchto akcí bylo více. Současně pořadatelé vydařené akce doufají, že příjemně prožité dopoledne a vzpomínky na něj přivedou aspoň některé ze zúčastněných dětí zpět k pravidelnému sportování na hřiště, kde zažily pěknou zábavu s výbornou atmosférou mezi svými kamarády.