26.05.2015

V Sebranicích se sešlo 190 dětí!

Na úterý 26.5.2015 byla na fotbalovém hřišti v Sebranicích naplánovaná celorepubliková akce od FAČR. Vzájemnému setkání dětí z MŠ a 1.,2.třídy ZŠ předcházelo pozvání věkem stejně starých dětí od nás ze Sebranic a z blízkých okolních obcí, a to: z Lubné, Širokého Dolu, Borové u Poličky a z Budislavi.

Celkem se ke sportování sešlo 190 dětí ! Spolu se svými učitelkami prošly připravená stanoviště, která na pokyn komentátora byla prostřídávána po cca. 10 minutách. Jedno ze stanovišť bylo poctěno námi pozvanými hosty, kteří byli aktivně zapojeni do celého klání. Navštívila nás a ženský fotbalový vzor dívkám představila Jaroslava Lorencová (narozena v Sebranicích), po 2 sezóny v letech 2010/2011 a 2011/2012 brankářka Sparta Praha, na kterou děti střílely penaltu. Až do poslední chvíle jsme netušili,že nás svojí návštěvou poctili bratři Roman a Tomáš Holešovi, pocházející z malé vesničky nedaleko od nás, v současné době hrající za prvoligový tým nejvyšší fotbalové soutěže v ČR.

Ti naopak dětem poskytli ten častější - mužský fotbalový vzor, a živý důkaz, že i z tak malé vesničky se lze „prokopat“ do hráčského týmu na nejvyšší možné fotbalové úrovni v naší zemi.

 

Celé sportovní dopoledne pro děti, odehrávající se po 2 hodiny na celkem 9 stanovištích, proběhlo za doprovodu veselých pohádkových písniček, které dodávaly (nejen) dětem radost a dobrou náladu z všestranného pohybu. . . A zcela vystihovalo naše motto: POHYB = RADOST (a to platí za každého počasí, i při májovém skrápění . . .)