26.05.2015

V Ivančících déšť neodradil!

V úterý 26. 5. se na Městském stadionu v Ivančicích uskutečnila akce „Můj první gól“. Počasí nám moc nepřálo a už od příchodu školáků drobně pršelo. Náborové akce se zúčastnilo na 140 dětí z pozvaných Ivančických škol. Sportovní dopoledne si přišli užít žáci ZŠ Vl. Menšíka, ZŠ Na Brněnce a ZŠ Němčice.

Pořadatelé pro malé sportovce, kteří byli rozděleni do skupin po 8 - 10 dětech, připravili celkem 10 zajímavých stanovišť, které si vyzkoušely všechny děti a za splněné úkoly byly odměněny body, které se jim zapisovaly do kartiček. Zahrály si fotbálek, házely do dálky s míčem, skákaly na trampolíně a bosu, hrály na honičku, zkoušely slalom s míčem a střelbu na brankáře.

 

Hodinka a půl sportovní zábavy utekly jako voda a tak se dětem ze hřiště moc nechtělo.  Když ale poznaly, že je na závěr čeká za jejich snažení sladká odměna za počty získaných smajlíků, byla u stánků velká fronta. Děti byly odměněny tričky, sešity, sladkostmi, náramkem a nafukovacím míčkem s logem fotbalové asociace. Celá akce byla dobře připravená a radost dětí z pohybu byla určitě nejlepší odměnou pro pořadatele za velmi vydařené sportovní dopoledne.