12.05.2015

Bazaly se proměnily v dětský ráj

V jedno velké dětské hřiště se v úterý 12. května od 16 hodin proměnila hlavní plocha na ostravských Bazalech. FC Baník Ostrava zde za podpory MěFS Ostrava a pod záštitou Fotbalové asociace České republiky pořádal náborový den v rámci projektu „Měsíc náborů květen 2015“.

Pro více než osmdesát děti bylo připraveno osm různých dovednostních stanovišť, na která dohlíželi mládežničtí trenéři Baníku Ostrava. Možní začínající fotbalisté a fotbalistky ve věku od 4 let si na nich užívali radost ze hry a pohybu.

Kromě mnoha zážitků, v některých případech radost ze své první vstřelené branky nebo vítězství v netradiční pohybové soutěži, si každý z účastníků zábavného sportovního odpoledne odnesl i dáreček. Akce sloužila k motivaci dětí hrát fotbal,ať už to bude kdekoliv.

„Všechny zúčastněné děti si zaslouží velkou pochvalu za to,s jakou chutí a nadšením se pustily do různých dovednostních disciplín. Rodiče i trenéři jim pro změnu vytvořili báječnou atmosféru. Tolik úsměvů a radosti už na Bazalech dlouho nebylo,“ prohlásil organizátor úterního dne náborů Zdeněk Grygar.

„Těší nás, když můžeme jakkoliv přispět ke zdravému rozvoji dětí, a to nejen po pohybové stránce. Podobné akce chceme podporovat a už se těšíme na říjnové opakování Měsíce náborů,“ doplnil hlavní trenér Baníkovských kategorií U8 a mladších.

Šéftrenér mládeže FC Baník Ostrava Rostislav Helštýn na závěr poznamenal: „Velmi rádi jsme tuto iniciativu FAČR směrem k dětem podpořili a chci pochválit všechny trenéry, kteří se na organizaci akce podíleli. Celá akce byla profesionálně připravena a náramně se povedla,“ uzavřel Helštýn.