19.09.2014

Školáci dováděli v České Skalici

Fotbalový areál v České Skalici patřil ve středečním dopoledni školákům. Regionální sportovní centrum mládeže (RSCM) Rozkoš se zapojilo do celorepublikového projektu Fotbalové asociace České republiky (FAČR), které měsíc září vyhlásilo měsícem náborů, a uspořádalo pro nejmladší českoskalické školáky dopoledne plné her.

„Tento projekt vznikl na základě iniciativy Fotbalové asociace České republiky a my na kraji společně s okresními fotbalovými svazy děláme podobnou náborovou akci v každém okrese Královéhradeckého kraje vyjma Jičína, kde nám to bohužel nedopadlo," říká Karel Havlíček, trenér mládeže Královéhradeckého krajského fotbalového (KFS) svazu. Ze strany KFS a FAČR je ta podpora hlavně finanční a materiální.

V České Skalici se akce Září měsíc náborů a Můj první gól zúčastnilo 104 dětí první a druhé třídy českoskalické základní školy. „Velké poděkování patří samotné škole, která nám vyšla maximálně vstříc. Víme, že takováto akce není hned zkraje školního roku snadná, ale paní ředitelka byla naprosto úžasná a bez jakýchkoliv problémů s námi od začátku spolupracovala," říká nadšeně Jan Holý, sekretář RSCM Rozkoš.

S velkým zájmem sledoval nadšení dětí také předseda Okresního fotbalového svazu v Náchodě Petr Vítek. „Je to směr, kterým je třeba se dát. V Náchodě a blízkém okolí se rozjel projekt Bavíme se sportem, který jako OFS Náchod chceme za podpory dotací a partnerů rozjet po celém okrese," vítá podobně laděné náborové akce Petr Vítek.

Podle něj je to jediná šance, jak se vrátit zpět ke spolupráci oddílů se školami i školkami. „Naší snahou by teď mělo být, přesvědčit, když už ne státní politiky, tak aspoň ty komunální, že je v zájmu všech podobné projekty podporovat jako prevenci špatným vlivům, které dnes na mládež ze všech stran útočí.

Lze tedy rozhodně očekávat, že podobné akce budou stále častější.

FOTOGALERIE