15.05.2015

Dopoledne plné her v Suchdole nad Lužnicí!

„Ahoj za týden na prvním tréninku“ znělo z úst mnohých z fotbalových elévů, kteří navštívili 15. května fotbalový areál v Suchdole nad Lužnicí. V rámci projektů Fotbalové asociace ČR nazvaných "Můj první gól" a „Květen 2015 - měsíc náborů“ zde strávilo přes sto dětí z mateřských a základních škol z Českých Velenic a Suchdolu nad Lužnicí dopoledne plné her a soutěží zaměřených nejen na rozvoj fotbalových dovedností. Za asistence dvacítky hráčů a funkcionářů místního fotbalového klubu si mladí fotbalisté vyzkoušeli svou obratnost, různé dovednosti a zapálení pro týmové hry.

Kulisu akce spolu s perfektně sestřiženým trávníkem dokresloval nafukovací hrad, zapůjčený energetickou společností  EON. Nafukovací „Brána vítězů“, (známá z cílových míst velkých běžeckých a cyklistických závodů), patřící spolu s nafukovacím panákem (majestátně se ve větru vlnícím ve středovém kruhu v pozici neformálního rozhodčího všech probíhajících soutěží) do majetku partnera jihočeského krajského fotbalového svazu, kterým je Jihočeský kraj a v neposlední řadě i velký stan, jehož zapůjčením zdárnému průběhu akce přispěl Dobrovolný svazek obcí Vitorazsko.

 Jednotlivá sportoviště byla svědkem snahy o co nejlepší výsledek, a velký stan zase svědkem rozhovorů o zážitcích z akce při občerstvení, které pořadatelé připravili. Veřejnost, reprezentovaná rodiči či prarodiči, oceňovala jednotlivé výkony potleskem a všichni se výborně bavili.

 Během slavnostního zakončení celé akce byl předán pohár a fotbalový míč pro každou mateřskou a základní školu. Každý z účastníků obdržel i díky pochopení partnera projektu Fotbalové asociace ČR diplom, malý dárek a čokoládové vajíčko s překvapením. Po dobrých zkušenostech s náborem pořádaným v loňském roce (také v rámci projektu "Můj první gól" a „Září 2014 - měsíc náborů“ ), kdy se nám podařilo založit nový tým nejmenších fotbalistů. Doufáme, že se nám tento úspěch podaří zopakovat i v letošním roce a smysluplnost tohoto projektu bude korunována prvními góly našich nově registrovaných fotbalistů a fotbalistek v soutěžních kláních.