13.05.2015

Na Lomské se sportem bavila téměř stovka dětí!

Ve středu 13.5.2015 se ve sportovním centru mládeže v Litvínově na Lomské konala druhá podporovaná náborová akce v Ústeckém kraji. Akce se měla uskutečnit na dobře střiženém přírodním trávníku, ale v noci před akcí se nad Litvínovem přehnala bouřka s vydatným deštěm. Ráno již bylo počasí pěkné, ale vody bylo na travnaté ploše ještě dostatek. A tak vzhledem ke zdraví malých dětí se akce uskutečnila na umělé ploše litvínovského areálu.

Náborové akce se zúčastnila téměř stovka dětí, které byly tentokrát jen z předškolních zařízení. Se svými učitelkami si přišly sportovní dopoledně užít děti z MŠ v Čapkově ulici, z MŠ v Bezručově ulici a z MŠ Skalka, všechny z Litvínova. Velmi dobrou spolupráci má litvínovský klub s MŠ z cca 10 km vzdáleného Oseku, jejichž učitelky na čele s paní ředitelkou přivezly téměř 40 dětí, které byly oblečeny i do stejných sportovních triček s namalovaným čmelákem. Navíc na nábor dorazily necelé dvě desítky dětí se svými rodiči mimo organizované účasti dětí ze školních zařízení.

Pořadatelé pro malé sportovce, kteří byli rozděleni do skupin po 7-8 dětech, připravili celkem 12 zajímavých stanovišť, která si vyzkoušely všechny děti. Zahrály si například v malé fotbalové aréně, skákaly na trampolínkách, zdolávaly bosu, házely míčem na koše, trefovaly fotbalovými míči i ragbyovými šiškami otvory v plachtě zavěšené v brance, prolézaly housenkou, střílely na malé branky na přesnost, skákaly přes malé překážky, ty o něco vyšší zase podlézaly. Zaujetí pro jednotlivé pohybové aktivity i dovednostní soutěže bylo bezprostřední, a všechny děti se u toho náramně bavily. Od patronů jednotlivých soutěží byly za svou snahu a úsilí do diplomu odměňováni povětšinou jedničkami a hvězdičkami. Mezi patrony jednotlivých soutěží se objevil i bývalý ligový brankář Martin Svoboda, který trénuje jednu z fotbalových přípravek místního klubu. Děti přišel pozdravit a vydatně jim zafandit také ředitel klubu a bývalý ligový fotbalista Vratislav Havlík. Celou akci perfektně připravil a zorganizoval další bývalý ligový fotbalista a v současnosti šéftrenér klubu Zdeněk Kotalík. Dobře organizované sportovní činnosti dětí také spokojeně přihlíželi a děti povzbuzovali zástupce OFS Most Jiří Ducháček a profesionální trenér mládeže ÚKFS Jan Štefko, jimž asistoval Jan Štefko mladší, který zde zastupoval druholigovou hráčskou kabinu FK Baníku Most 1909.

Dvě hodiny sportovní zábavy utekly jako voda a tak se dětem ze hřiště moc nechtělo. Když ale poznaly, že je na závěr čeká za jejich snažení sladká odměna a navíc ještě dostaly na krk opravdovou medaili, gumový náramek s fotbalovou tématikou a nafukovací balónek, byly hodně spokojené a závěrečné společné foto se sportovním pokřikem bylo pak pěknou tečkou za vydařeným sportovním dopolednem!   

 

Celá akce byla dobře připravená a radost dětí z pohybu byla určitě nejlepší odměnou pro pořadatele za velmi vydařené sportovní dopoledne, při kterém se necelá stovka malých dětí náramně zabavila. Pořadatelé také doufají, že příjemně prožité dopoledne a vzpomínky na něj přivedou aspoň některé ze zúčastněných dětí zpět k pravidelnému sportování na hřiště, kde zažily pěknou zábavu s výbornou atmosférou mezi svými kamarády.