19.05.2015

Sportovní festival v FC Tempo Praha

V úterý 19.5.2015 se konala v areálu FC Tempo Praha náborová akce Můj první gól alias sportovní festival pro děti v rámci Měsíce náborů FAČR. Sportovní festival byl rozdělen do tří fází, a to sportovní festival pro děti z mateřských škol, sportovní festival pro děti z družin základních škol a náborová akce pro veřejnost.

Od rána jsme se všichni dívali na oblohu a věřili, že nám počasí bude přát, aby se akce mohla uskutečnit. Naštěstí jen párkrát lehce káplo, a tak sportovní festival mohl proběhnout v plné parádě. Sportovní festival probíhal po celý den a zúčastnilo se ho na 200 dětí předškolního věku z 1. a 2. tříd. Děti si v průběhu dne mohly vyzkoušet zajet dráhu formule 1, obrat zlého zlobra o poklad, utéct před žralokem či zkusit vstřelit svůj první gól, trefit se tenisákem do vyznačeného prostoru a hlavně si zahrát „opravdový“ fotbal. Děti byly v pohybu hodinu a půl, při níž předváděly své nejlepší výkony s velikým zaujetím a nadšením pro danou činnost.

Na závěr byly děti odměněny velkou zlatou medailí, sladkými drobnostmi a dopisem pro rodiče, který zve k vyzkoušení fotbalového tréninku s věkově příslušným týmem FC Tempo Praha. Sportovní akce se vydařila a děti odcházely spokojené a s úsměvem na tváři. Paní učitelky byly nadšené a akci hodnotily pozitivně s dodatkem, že takových by bylo potřeba více. Nikdo z dětí se nenudil a všechny byly vtažené do činnosti, a za to patří především všem organizátorům velký dík.

 Akce Měsíc náborů, podpořená ze strany FAČR a PFS, jednoznačně splnila svůj účel, tedy přilákat další děti do našeho sportovního areálu, a je teď jen na nich a rodičích, zda svoji návštěvu zopakují a rozšíří přípravkové týmy FC Tempo Praha.