19.09.2014

Sokol Libiš připravil nábor

V úterý 16.9. proběhla na hřišti Sokolu Libiš náborová akce pořádaná ve spolupráci s FAČR, SKFS, OFS Mělník a oddílem Sokol Libiš, která zapadá do projektu Měsíc náborů. Tato akce je zaměřená na děti z mateřských škol a děti z první a druhé třídy základních škol.

Připraveno bylo deset stanovišť, děti si zkoušely slalom s míčem i bez míče, trefování hokejové branky, sestřelování kuželek, štafetový běh, pohrály si s překážkami, nejdřív přes menší skákaly, pak si vedly balón a prostrčily si ho skrz větší, samozřejmě si i zahrály na malé brančičky fotbálek, někteří dva na dva, někteří ve trojicích.

Na každém stanovišti byl pořadatel, každému pak potvrdil do letáčku splněné stanoviště. Akci jsme uspořádali od 17hod., takže děti měly plno fanoušků v podobě maminek, tatínků, babiček, dědečků, tetiček a dalších příbuzných a známých. Na stanovištích byli k dispozici hráči A mužstva, kteří ochotně ukazovali, jak si mají děti počínat, na některých stanovištích nám pomohli maminky našich žáčků, k dispozici byli i trenéři nejen mládeže, ale i A mužstva.

Ti nejrychlejší obdrželi trička od fotbalové asociace, ve kterých se pustili do plnění úkolů. Po absolvování stanovišť si přišli s vyplněným letáčkem pro sladkosti, které pomáhali rozdávat členové výboru fotbalového oddílu a také starosta Libiše pan Mráz.

Čokolády, lízátka, čokoládové tyčinky, želé bonbóny, výběr byl pro každého, všichni si nabrali několik sladkostí a k dispozici byla také ananasová limča. Po celou dobu akce moderoval se svým osobitým humorem Standa Míšek, pánové Havlík a Škrna natáčeli a fotili. Během akce se na hřišti vystřídalo 124 dětí, deset z nich se stalo členy fotbalové asociace.

"Je to nádhera vidět tolik dětí na fotbalovém hřišti, tolik radostných úsměvů, je vidět, že děti to na hřišti baví, je potřeba společně s rodiči pokračovat v tom, aby se nejednalo o jednorázovou akci, ale aby děti u sportu, potažmo u fotbalu, zůstaly nastálo," řekl Vladimír Vávra, prezident fotbalového oddílu.

Koordinátor akce a bývalý hráč Sparty Praha Jiří Kabyl závěrem dodal: "Jsem pro každou akci, která přivede děti k fotbalu. Chtěli jsme ukázat, že podobná akce se nemusí konat jen ve velkých městech, že bychom měli myslet také na nadšení lidí v menších obcích. Za sebe můžu říct, že jsem byl nadšený. Je úžasné, pozorovat zápal dětí. Chtěl bych zároveň apelovat na rodiče, jestli to, že v některých oddílech není dostatek mládeže, je tím, že děti mají jiné zájmy nebo je to pohodlností nás dospělých.Chci poděkovat všem, kteří se na tomto projektu podílejí. Na jednom stanovišti se dětem věnoval bývalý ligový fotbalista, dnes náš hráč Jarda Škoda, budeme rádi, pokud někteří se fotbalově prosadí jako Jarda, budeme však rádi, pokud všichni u fotbalu zůstanou."

FOTOGALERIE

VIDEO