16.09.2014

V Chomutově si nábor užili všichni

Druhá z náborových akcí v rámci projektu FAČR „Měsíc náborů září 2014“ v Ústeckém regionu se uskutečnila ve čtvrtek 11.9.2014 na nedávno nově otevřeném fotbalovém stadionu v Chomutově. Koordinátorem a organizátorem byl ve spolupráci s OFS Chomutov fotbalový klub FC Chomutov. Organizátoři odvedli skutečně skvělou práci a odměnou jim byla hojná účast a zájem dětí i jejich rodičů.

Více než padesátka dětí včetně děvčat si přišla s velkým odhodláním zasoutěžit a ukázat ostatním a zejména trenérům z pořadatelského klubu svůj pohybový talent i to, že si s míčem dokážou poradit! Všichni příchozí účastníci dostali od organizátorů akce obecné informace o možnostech fotbalového uplatnění v chomutovském okrese včetně adresáře fotbalových klubů se sídlem v OFS Chomutov.

V průběhu náboru si malé děti pod dohledem zkušených trenérů FC Chomutov a dorostenci tohoto klubu, kteří byli patrony a zároveň i dětem pomocníky na jednotlivých stanovištích, vyzkoušeli řadu fotbalových dovedností a pohybových schopností. Jejich počínání bedlivě sledovali a také je povzbuzovali někteří hráči z místního A-týmu dospělých jako například bývalý ligista Aleš Pikl a také trenér domácího týmu a bývalý reprezentant Robert Vágner. Povzbudit začínající fotbalisty přišli také dva mladí hráči z druholigového týmu FK Baník Most 1909 Jakub Kotlan a Dominik Nobst, kteří dětem předvedli i něco málo ze svého fotbalového umění!

Po absolvování jednotlivých stanovišť dostali děti a jejich rodiče kromě informací o dalších krocích pro zařazení do týmu nejmenších fotbalistů také náborová trička, propagační materiály i sladkou odměnu za účast a snahu při plnění jednotlivých zadaných úkolů. Jako upomínku na tuto akci obdrželi malí adepti fotbalu medaili.

Pořadatelský fotbalový klub ukázal všem dětem a jejich rodičům, že o jejich ratolesti bude při jejich sportování v tomto klubu dobře postaráno!

VIDEO z akce.

2. VIDEO z akce.