12.09.2014

Školka Cup navštívilo 145 dětí!

Středeční dopoledne 10. září patřilo na hlavním hřišti sokolovského stadionu dětem ze sokolovských školek, které se zapojilo již do 4. ročníku Školka Cupu. Ten se stal součástí tzv. Měsíce náborů, jenž probíhá po celé České republice. I tentokrát na předškoláky čekala různá stanoviště, která prověřila jejich talent ke sportu. Celkem na zeleném pažitu sportovalo 145 dětí!

Začátek celé akce byl naplánován na devátou hodinu a zapojili se do ní tyto školky: MŠ Svatava (15 dětí), MŠ Alšova (20), MŠ Vrchlického (20), MŠ Vítězná (45) a MŠ Kosmonautů (45). Celkem tedy Školka Cup navštívilo 145 dětí, což je nejvyšší počet za celou krátkou historii tohoto náboru.

Na jednotlivých stanovištích trénovali naše malé naděje hráči druholigového A mužstva. Náboru se zúčastnil celý kádr a výkony dětí bedlivě sledovali také trenéři A mužstva v čele s Danielem Šmejkalem. Trenéry a průvodci dětí po stanovištích byli žáci 9.A a 8.A sportovních tříd při ZŠ Pionýrů Sokolov.

Děti si v rámci Školka Cupu vyzkoušely celkem 10 disciplín od střelby na branku, ve které překonávaly Jakuba Dvořáka a Jaroslava Belaně, nácviku přihrávek pod vedením Davida Vaněčka a Vojty Machka, závodu ve slalomu a střelbě na přesnost, které vedli Marek Červenka a Rosťa Šamánek, nebo obratnostní cvičení, které s nimi plnil Jakub Dvořák II. a Jakub Blažek.

Miniutkání dva na dva se odehrávala na 3 hřištích pod vedením Ismaela Ouedraogoa, Standy Hofmanna a Lukáše Hrubého a děti si užily také mnohá další cvičení pod vedením ostatních hráčů. Všichni hráči během akce hýřili dobrou náladou a dětem ukázali spoustu svých dovedností a během cvičení je skvěle podporovali.

V rámci slavnostního vyhlášení si všechny školky převzaly zajímavé ceny věnované FAČR, KKFS, FK Baník Sokolov a společností WITTE - automotive z Nejdku. Každá školka si tak odnesla pohár pro účastníka Školka Cupu, trička, diplomy pro všechny zůčastněné a samozřejmě sladkou odměnu. Děti fotbalovým tréninkem strávily celkem hodinu a půl a každé si při odchodu mohlo říct: "Na Baníku jsem dnes vstřelil "můj první gól!"

"V rámci Měsíce náborů, které je jak finančně, tak i formálně podporován Fotbalovou asociací České republiky, jsme uspořádali další ročník Školka Cupu. O této akci můžeme říct, že je již tradiční a mezi školkami oblíbená. S průběhem jsme velmi spokojeni a pro výběr pohybově talentované mládeže plní svůj účel na sto procent. My jako fotbalový klub tímto dáváme možnost budoucím sportovcům se realizovat. Do budoucna počítáme s pokračováním této tradice. Závěrem chci poděkovat všem, kdo se spolupodílel na organizaci příjemného dopoledne pro nejmenší děti," dodal ještě ředitel klubu Tomáš Provazník.

Fotogalerie ZDE.