12.09.2014

V Děčíně i s Petrem Voříškem

Jedna z prvních náborových akcí FAČR v rámci projektu „Měsíce náborů září 2014“ se uskutečnila 10.9.2014 na severu Čech v Děčíně. Brzký termín byl určen záměrně v kontextu s rozbíhajícím se školním rokem a potřebě rodičů plánovat aktivity dětí v souladu se školními rozvrhy.

Koordinátorem a organizátorem byla Fotbalová akademie Petra Voříška. Díky masivní propagaci přišlo vyzkoušet své fotbalové dovednosti několik adeptů v náborové věkové skupině a také dvě dívky. Všichni, zejména však rodiče, dostali obecné informace o možnostech fotbalového uplatnění v děčínském okrese včetně adresáře fotbalových klubů se sídlem OFS Děčín. Již v červnu se uskutečněnil náborem FAPV a získáváním hráčů do tzv. fotbalové školičky, ve které den před náborem trénovalo více než 20 dětí ročníků 2009 a 2010, probíhá celoročně.

V průběhu náboru si malé děti pod dohledem zkušených trenérů FAPV, mezi nimiž nechyběl ani mistr Evropy do 21 let, několikanásobný reprezentant a mimo jiné hráč FK Teplice, Sparty Praha a Austrie Vídeň Petr Voříšek, vyzkoušeli na různých stanovištích práci s míčem a pohybové dovednosti.

Vyhodnocení se pak neslo v duchu smyslu celé akce a tou byla radost z pohybu a pozitivní propagace fotbalu a sportu obecně. Děti i jejich doprovod dostali náborová trička, propagační materiály, ale také sladkou odměnu za účast a snahu při plnění jednotlivých zadaných úkolů. Jako upomínku na tuto akci a obdrželi malí adepti fotbalu medaili.

Fotogalerie ZDE.