16.11.2014

Talenti na lipenském hřišti

V poslední zářijový den , v úterý 30.9.2014 - na fotbalovém hřišti v Lipně nad Vltavou v rámci projektu Fotbalové asociace ČR nazvaný "Můj první gól" a „Září -měsíc náborů" strávilo 55 dětí ze základních a mateřských škol z Lipna nad Vltavou , Frymburku a Malont, slunečné dopoledne plné soutěží a různých her.

Tato vyjímečná akce se uskutečnila v našem nově vzniklém klubu poprvé a tak bylo třeba čerpat zkušenosti do dalších ročníků. Celým dopoledním programem provázel dětí na stanovištích Lišák Fox (maskot Lipna) ,který neodmyslitelně patří k jakémukoliv dění na Lipně. Děti s nadšením a se zarputilostí jim vlastní plnily různé dovedností soutěže na deseti stanovištích a každé z nich se snažilo svůj nejlepší výsledek zaznamenat do svých osobních karet. 

Za asistování lipenských fotbalistů a činovníků místního klubu si děti vyzkoušely své dovednosti na stanovištích s florbalem , ve střelbě na atraktivní cíle, zahrály si fotbálek,vyzkoušely si mezi s sebou , jak jsou rychlí ve skákání v pytli, jak kdo je přesný v hodu míčkem do Lišáka Foxe (v tomto případě statického) a v neposlední řadě si i zaskotačily ve skákacím hradu , který zapůjčila pro toto vyjímečné dopoledne firma LIPNOSERVIS. V polovině celého programu děti doplnily energii vydatnými svačinkami , které zajistilo místní občerstvení na hřišti p.Vítka  a posíleni novou energií se vydaly vstříc dalšímu soutěžení o připravené medaile a ocenění.

Za své snažení a dovednosti si každý odnesl zlatou medaili , sáček plný zdravých dobrot, který nám dodala Jednota COOP Lipno a tři nejlepší stanuly na stupních vítězů s patřičným oceněním.

Za potlesku všech zúčastněných s heslem „ Uvidíme se opět na treninku" se všechny děti za vydařeného počasí , s rozjářenými tvářemi  a s lesknoucími se medailemi na krku vydaly zpět do svých mateřských a základních škol.